Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Windows 7'ye Windows XP arayüzü!

Nereden Yazdırıldığı: Dokuz Eylül Üniversitesi Forumu
Kategori: Bilim-Teknoloji
Forum Adı: Yazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlama
Forum Tanımlaması: Kendimizi geliştirelim...
URL: http://www.deuforum.com/forum_posts.asp?TID=23845
Tarih: 02/Nisan/2020 Saat 06:04


Konu: Windows 7'ye Windows XP arayüzü!
Mesajı Yazan: virusizmir
Konu: Windows 7'ye Windows XP arayüzü!
Mesaj Tarihi: 17/Ağustos/2010 Saat 21:12
Windows XP alışkanlıklarından kopamayan ama yeni teknolojileri isteyen kullanıcılar için!


Windows 7 gelmiş geçmiş en hızlı çıkış yapan işletim sistemi oldu. Tüketiciler son derece memnun ve bu yükseliş hızını koruyarak devam ediyor.

Öte yandan Vista'yı da atlayan ve Windows XP arayüzüne son derece alışık olan kullanıcılar için bu geçiş biraz zahmetli görünebilir. Aslında Windows 7 arayüzüne alışmak çok kolay ama iş zevkler ve tercih meselesine gelince durum değişiyor.

Alışkanlıklarından kopmak istemeyen, Windows 7'de XP özellikleri ve tarzu isteyen, ancak Windows 7'nin sunduğu modern teknolojilerden, yeni bilgisayarında faydalanmak isteyenler için bu makaleyi hazırladık.

İndirip kolayca kurabileceğiniz ücretsiz uygulamalar ile Windows 7'nin görünümünü Windows XP gibi yapabilirsiniz. Vista'dan Windows 7'ye geçmeyen bazı özellikleri de açabilirsiniz...


Eskiye dönüş başlıyor...


Klasik bir Başlat menüsü ve görev çubuğu elde etmek isterseniz, XP görünümü geri getirmek için ücretsiz uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Classic Windows Start Menu uygulaması ile Windows 7 üzerinde XP Başlat menüsü tarzını elde etmek mümkün. Kurulduğunda Windows sembolüne tıkladığında ortaya çıkar ve Original Menu seçeneği ile istendiği zaman Windows 7 görünümüne geri dönme imkanı sunar.


http://usuarios.multimania.es/coreaffinity/classicwinstartmenu.htm - Classic Windows Start Menu - İndirmek için tıklayın.


XP ve Vista'dan geri dönüyor!


Windows 7 DreamScene Activator ile masaüstünüze hayat vererk klasik XP Bliss temasına, yeşil çimlere ve hareket eden mavi bulutlara yeniden kavuşabilirsiniz.

DreamScene, Windows Vista ile birlikte gelen animasyonlu masaüstü öğelerini içeren bir özellik. Windows 7'de yer almayan bu özelliği Windows XP ve Vista'dan sevenler, bu uygulamayı da çok sevecekler.

Bu aracı kullanmak için sisteme Administrator yetkileriyle girmeli ya da sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretlemelisiniz.


http://www.thewindowsclub.com/downloads/W7DSA.zip - Windows 7 DreamScene Activator - İndirmek için tıklayın.


Açılış ekranı arkaplanını değiştirin!


Windows 7 Logon Background Changer sayesinde bilgisayarınızın açılış ekranından sıkılmanıza gerek yok.

Beraberinde gelen 40 kadar farklı açılış ekranında rengarenk manzaralar, çiçekler, çizimler ve çok daha fazlası var. İstediğiniz duvar kağıdını açılış arkaplanı olarak kullanabilirsiniz.

İsterseniz bu ücretsiz uygulama ile kendi seçtiğiniz görselleri de açılış arkaplanı olarak kullanabiklirsiniz.


http://www.julien-manici.com/windows_7_logon_background_changer/ - Windows 7 Logon Background Changer - İndirmek için tıklayın.


İşte bir diğer başarılı alternatif


Logon Studio sayesinde kendi açılış ekranı arkaplanlarınızı kullanabilir ya da internet üzerinde farklı kullanıcıların oluşturduğu arkaplanlardan yararlanabilirsiniz.

Yazılımın kendi içerisinde gelen temalar oldukça hoş; ancak daha fazlasını indirmek belirttiğimiz gibi mümkün.

İndirmek için tıkladığınızda karşınıza bu tür temalardan yüzlercesini barındıran bir site açılacak. İndirip kaydederek ve LogonStudio ile yükleyerek kolayca kullanabilirsiniz.


http://www.stardock.com/products/logonstudio/ - Logon Studio - İndirmek için tıklayın.


Classic Shell ile geri dönüş


Yine ücretsiz olan Classic Shell uygulaması ile çok daha ince bir Başlat menüsüne sahip olabilirsiniz.

Windows Explorer dosya yöneticisi de pratik ve nostaljik özelliklerle birlikte gelir. Eski Hızlı Başlat çubuğu ve isterseniz eski ağaç yapısı ve ALT+Enter kısayol fonksiyonunu geri kazanırsınız.


http://ibeltchev.users.sourceforge.net/ - Classic Shell - İndirmek için tıklayın.


7 Taskbar Tweaker


Windows 7 görev çubuğu oldukça yenilikçi ve kullanım kolaylığıyla da etkileyici.

Ancak eski ve daha basit bir görünüme ve kullanıma dönmek isteyenler için de seçenekler var. Hatta bu ücretsiz uygulama ile daha fazlasını yapmak da mümkün: 7 Taskbar Tweaker.

Örneğin farenin orta tekerleğine tıklayarak yeni bir pencere açmak ile kapatmak ya da odaklamak arasında tercih yapabilirsiniz.

Yeni sıçrama listeleri yerine klasik görev çubuğu dizilimini görmek ya da önbakış penceresini kapatmak da mümkün. Superbar özelliklerine hızla alışabilirsiniz.


http://rammichael.com/7-taskbar-tweaker - Windows 7 Taskbar Tweaker - İndirmek için tıklayın.ChipOnline'dan alıntıdır.

-------------
Manitaya olan sevdamız aşksa armaya olan sevdamız ibadettir..!
SéMt-i âLâ BUCA!!!Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat