Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Evliliğe ilk adım

Nereden Yazdırıldığı: Dokuz Eylül Üniversitesi Forumu
Kategori: Serbest Bölge
Forum Adı: Aşk&Sevgi
Forum Tanımlaması: Aşkın ve Sevginin Bahçesi
URL: http://www.deuforum.com/forum_posts.asp?TID=17443
Tarih: 11/Temmuz/2020 Saat 21:18


Konu: Evliliğe ilk adım
Mesajı Yazan: 35 AML 35
Konu: Evliliğe ilk adım
Mesaj Tarihi: 09/Ocak/2009 Saat 00:02
Evlenmeye karar verdiyseniz ilk işiniz bu kararınızı ailenize açmak olacaktır. Eğer sevdiğiniz kişiyi daha önceden ail Evlenmeye karar verdiyseniz ilk işiniz bu kararınızı ailenize açmak olacaktır. Eğer sevdiğiniz kişiyi daha önceden ailenizle tanıştırdıysanız sorun yok, ama yine de onları birlikte ziyaret edip, bir ön kutlama yapmanızda fayda var. Daha sonra da ailelerin birbiriyle tanışmasını sağlamalısınız. Zaten bizim geleneklerimize göre erkek tarafının kız ailesini ziyaret edip, formalite de olsa kızı istemesi gerekiyor. Bu tür törenlerden hoşlanmıyor olsanız bile, ailelerin birbirini tanıması için, bu tür ziyaretler faydalıdır. Dolayısıyla önce erkek tarafı, kızın ailesini ziyaret eder. Bu görüşmelerde söz kesilir ve önce nişan tarihi, ardından nikah veya düğün töreninin tarihi belirlenir. Bizim geleneklerimize göre nişanı kız, düğünü erkek tarafı yapar. İkisi de büyük bir törene dönüştürülebileceği gibi, sade de olabilir. Bu gençlerin ve ailelerin istekleri ve ekonomik durumlarına göre planlanabilir.

Önce ince bir yüzük

Günümüzde kendi aralarında sözlenip yüzük takan gençler de var. Ama bazı çiftler, evlilikleri iki aile tarafından da onaylandıktan sonra söz yüzüğü takmayı tercih ediyor. Bunun için de ince bir yüzük seçiliyor. Sözlenmeye gerek duymayan ve doğrudan nişanı bekleyen çiftler de yok değil. Bu kararı ailelerinize danışarak alabilirsiniz. Nişanlanma ise geleneklerimize göre iki gencin birbirlerini tanıma, anlama ve anlaşma dönemidir. Görücü usulünün yaygın olduğu dönemlerde nişan, evlenecek olan çiftin birbirini tanıması, birlikte oturup konuşmaları için uygun bir dönemdi. sabah

Son güne iş bırakmayın

Nasıl bir törenle yüzüklerinizi takmak istediğinize karar verin. Gönlünüze göre bir nişan töreni için bakın nelere dikkat etmeniz gerekir:

* Nişana kimleri çağıracağınızı kararlaştırın. Aile içi bir törende ev yeterli olabilir. Daha kalabalık olacaksanız büyük bir mekana ihtiyacınız olacaktır.

* Evde yapıyorsanız ne ikram edeceğinize karar verin. Bir yer kiralıyorsanız masa düzenleri, mönü, müzik gibi detaylara dikkat edin.

* Kıyafetinizi en az 15 gün önceden hazırlayın. Son dakikaya bırakmayın.

* Ve tabii alyanslar... Beğendiğiniz modelin içine isimlerinizi yazdırın.

* Nişan günü için kuaförünüzde yer ayırtın. Aynı gün iki ayağınız bir pabuca girmesin diye manikür, pedikür gibi bakımlarınızı da bir gün öncesinden yaptırın.


alıntıdır...

-------------
ADAMINA GÖRE AWAY!!!Cevaplar:
Mesajı Yazan: I<ÜBr@
Mesaj Tarihi: 09/Ocak/2009 Saat 00:07
hyrdr ne bu böle ewlilikle ilgili araştırmalar falan yoksa ewleniyonda bzm hbrmz mi yok :)))Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat