Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Evlilik öncesi hazırlık

Nereden Yazdırıldığı: Dokuz Eylül Üniversitesi Forumu
Kategori: Serbest Bölge
Forum Adı: Aşk&Sevgi
Forum Tanımlaması: Aşkın ve Sevginin Bahçesi
URL: http://www.deuforum.com/forum_posts.asp?TID=17442
Tarih: 25/Mayıs/2020 Saat 05:17


Konu: Evlilik öncesi hazırlık
Mesajı Yazan: 35 AML 35
Konu: Evlilik öncesi hazırlık
Mesaj Tarihi: 09/Ocak/2009 Saat 00:01
EVLİLİKTE GENEL HAZIRLIK


Hepsinde görülmektedir. Nişan evde, salonda, restoranda, cafe-Bar, kokteyl salonlarında kıyılabilir. Bazen nişan iki kişi arasında da yapılabilir.

Yapılan bir araştırmada, nişan hazırlığındaki zorlukları çekmeyen insanların evlilikleri her zaman inişli çıkışlı olduğunu ortaya çıkartmıştır. Nişan hazırlıkları tamamlandı ve nişanınız oldu. Artık nişanlı bir çiftsiniz. Nikah günü için gün sayıyorsunuz, evlilik hazırlıkları doğuma benzer. Şimdiki hazırlıklarınız ise düğün hazırlığınızdır. Bu hazırlık yeni bir hayata başlamanın ve yuva kurmanın başlangıcıdır. İşte burada hazırlıklar sürüklemeye başlamıştır.


.

Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler Şöyle: Erkek tarafının hazırladığı bohçada, gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik, kıza birinci dereceden akraba sayılan kişilere hediyeliklerde konulabilir. (Bazı yörelerde ise ikinci dereceden olanlara da hediye konuluyor). Kız tarafı da: Pijama, ropdöşambr, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm. Erkek tarafının birinci dereceden yakın olanlara da hediye konulur. (Bazı yörelerde ise ikinci dereceden olanlara da hediyeler konulabilir..)Karşılıklı görüşülmüş ve konuşulmuş ise bu hediyelere ek hediyeler de alınabilir. Nişan töreninde geline takı takılması adettendir. Genelde, altın ve değerli taşlardan oluşan hediyelerdir. Nişan yaptınız. Artık evliliğe bir adım kaldı diye rahatlamayın. Kadın (kız)-erkek hedeflerinize ulaştığınızı da sanmayın. Nişan yapıldıktan sonra masraflar başlamaktadır. Nişan yapıldıktan bir süre sonra düğün tarihine karar verdikten sonra, hastalık ve kan grubu kontrolü yaptırın. Daha sonra da düğün tarihi almak için evlendirme dairesine gidin. Gününüzü aldınız. Ev durumunu halledin. Eviniz kendi veya kiralık ise o zaman içini donatmaya bakın.
Düğün hazırlıkları yapılırken, sadece çiftler değil, çiftlerin aileleri de yardımcı olmaktadır. Görev paylaşımı yapan ailelerde evlilik hazırlıklarında büyük problemler yaşanmamaktadır. Çiftler önce gelinlik almak için hazırlanmalıdırlar.


Davetiye basımına geçmeden önce, düğün salonunun tutulması gerekmektedir. Ondan sonra davetiye seçimine yönelin. Davetiye basımı dağıtılmasından en az 3 hafta önceden yapmanız gerekmektedir. Evlilik hazırlığında eğer detayları öğrenmezseniz, sonraki dönemlerde kendi kendinize bir çok konuyu problem yaparsınız. Durum böyle olunca da aileler ve yeni evli çiftler arasında sorunlar ve problemler oluşur. Bu problemler daha sonraları da içinden çıkılmaz rahatsızlıklara ve aile içinde huzursuzluklara neden olur.


-------------
ADAMINA GÖRE AWAY!!!Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat