Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ultra ince, hafif ve sağlam dizüstü Lenovo ThinkP

Nereden Yazdırıldığı: Dokuz Eylül Üniversitesi Forumu
Kategori: Bilim-Teknoloji
Forum Adı: Bilgisayar donanım
Forum Tanımlaması: Donanım hakkında
URL: http://www.deuforum.com/forum_posts.asp?TID=16252
Tarih: 25/Mayıs/2020 Saat 06:55


Konu: Ultra ince, hafif ve sağlam dizüstü Lenovo ThinkP
Mesajı Yazan: teknotakipcisi
Konu: Ultra ince, hafif ve sağlam dizüstü Lenovo ThinkP
Mesaj Tarihi: 27/Ekim/2008 Saat 16:37

 

Hepimizin yakından takip ettiği teknolojik gelişmeler her gün bizi şaşırtıyor. Dizüstü pazarının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden olan Lenovo’nun, IBM’den aldığı bayrağı başarıyla taşıdığını görüyoruz. ThinkPad serisinin geçmişine baktığımızda bilgisayar teknolojisi konusunda birçok ilke imza atmış durumda. Yeni seride bizlere performans ve inceliği sunan Lenovo ThinkPad X300; Intel Core 2 Duo işlemcisi, 13.3 inç ekranı, darbe ve düşmeye karşı koruma sağlayan kafes sistemi, 2 GB RAM kapasitesi, Intel GMA X3100 tümleşik grafik bağdaştırıcısı, 64 GB SSD’si, inanılmaz incelik ve hafifliği ile piyasada yerini alıyor. Lenovo ThinkPad X300’ün 7 mm inceliğinde bulunan ve isteğe bağlı çıkarılıp takılabilen yerleşik DVD sürücüsü ise beğenimizi kazanan diğer bir özellik oldu.

 

ThinkPad X300 – Su geçirmeyen dizüstü…

 

ThinkPad ailesinin en yeni üyeleri arasında gördüğümüz Lenovo ThinkPad X300 ultra ince yapısı ve hafifliğinin yanı sıra özel su geçirmeyen klavyesi sayesinde de kendisine hayran bırakıyor. Lenovo ThinkPad X300 bu özelliği ile klavye kısmının altında bulunan su akıtma kanalları sayesinde klavyeye dökülen suyu tamamen aşağıya boşaltıyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarınıza kazayla döktüğünüz su, bilgisayarınızın bozulmasına neden olmuyor. Bu özelliğin yanı sıra yazılımsal sorunlara karşı geliştirilmiş olan sistem ve veri kurtarma, geri kazandırma sistemleriyle donatılmış olan Lenovo ThinkPad X300, casus yazılımlara ve virüslere karşı da üstün bir koruma sistemine sahip.

 

ThinkPad X300- Güvenlik ve dayanıklılıkta son nokta

 

Sağlamlık unsuru, bir dizüstü bilgisayarda aradığınız özelliklerin başında geliyorsa bu bilgisayara göz atmadan geçmeyin. Hafif ve ince yapısına rağmen çok sağlam bir yapıda üretilmiş olan Lenovo ThinkPad X300, bu özelliğini “Roll Cage’’ denen magnezyum-titanyum karışımı kafes sistemine borçlu. Lenovo’nun geliştirdiği bu sistem sayesinde dizüstünüz darbe veya düşme sonucu meydana gelebilecek hasarlardan korunmuş oluyor. Ortalama 80 kg. ağırlığındaki bir insanın üzerine çıkmasını bile kaldırabilecek dayanıklılıkta olan Lenovo ThinkPad X300’ün diğer bir özelliği ‘‘Aktif Koruma Sistemi’’ sayesinde sabit diskinizin korunup, verilerinizin kurtarılıyor olması. Darbe ve düşmelere karşı araçlarda bulunan ABS sistemine benzer bir görev gören koruma sistemi, sensorlar aracılığıyla olası tehlikelere karşı sabit diskinizi ve verilerinizi koruyor.

 

http://selection.lenovo.co.uk/offers.nsf/docs/turkey?open - http://selection.lenovo.co.uk/offers.nsf/docs/turkey?open

 

http://www.hizliresim.com/2008/10/27/3100.jpg">
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat