Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: mükemmel adamı bulma rehberi
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 

Kapalı Konumükemmel adamı bulma rehberi

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: mükemmel adamı bulma rehberi
    Gönderim Zamanı: 07/Ocak/2007 Saat 23:03
ilk evlilikte hayal kırıklığına uğrayıp, ikinci evliliklerinde mutluluğu yakalayan şanslı kadınların hakiyaleri içimize su serpiyor, umut dağıtıyor.

etrafımdaki bekar ya da boşanmış bütün kadın arkadaşlarımın sohbet konusu belli: yeni bir aşk! yeni bir aşk nerede bulunacak, bulunursa o kişinin "doğru kişi" hatta aradığımız "mükemmel erkek" olup olmadığı nasıl anlaşılacak? bütün bu sorular döne dolaşa, umutlar ve umutsuzluklar içinde tekrarlanıp duruyor. hayatımızın -ya da bizim dönemimizin diyelim- belki de en sıkı gerçeklerinden biri bu. üzerine kitaplar yazılıyor, filmler çevriliyor, hatta kimi mutluluk hikayeleri o kadar etkileyici oluyor ki, internet üzerinde bir kadından diğerine umut daıtmak üzere dolaşıyor.

geçtiğimiz günlerde mükemmel erkek arayışı üzerine amerika'da yepyeni bir film daha gösterime girdi. "the perfect man" yani mükemmel adam adlı film, bir kere hüsrana uğradıktan sonra ikinci şansta aranan kişinin bulunabileceği müjdesini veriyor.

başrollerinde hilary duff, heather locklear, aria wallace, vanessa lengies'in oynadığı ve yönetemenliğini mark rosman'ın yaptığı "the perfect man" tam da hep ideal erkeğin peşinde koşan kadınların psikolojisini anlatıyor: ergenlik çağında bir genç kız olan holly hamilton'un bekar annesi jean, mutlu olacağını zannettiği adamı, sürekli sevgili değiştirmekle bulacağını sanıyor.

her defasında başka bir erkeğin peşine düşmekle kalmıyor; üstüne üstlük bir de şehir değiştiriyor. annesinin yine kötü bir tercihin eşiğinde olduğunu fark eden holly, annesi için mükemmel bir erkek modeli tasarlıyor. bu mükemmel erkek kimliğiyle annesine e-mailler, notlar yazmaya, hediyeler yollamaya girişir. ancak sanal ilişki gerçek bir bedene bürünmek zorunda kalır. holly, en iyi arkadaşının yakışıklı amcası ben ile anlaşma yapar. mükemmel adam, ben olacaktır.

filmin türkiye'deki gösterim tarihi henüz belli olmasa da, bize mükemmel erkeklerin var olduğunu, ulaşılabilir ve bulunabilir olduklarını hatırlattığı için acayip sevimli "mükemmel adam".

ikinci evlilikte temkinli olunuyor

yalnız filmlerde değil, gerçek hayatta da mükemmel erkeğine kavuşanlar hiç de azınlıkta değil. sebep her ne olursa olsun sonlanan ilk evlilikleri bir "test sürüşü" gibi gören ve ümidini kaybetmeden hayatının erkeğini arayan kadınların sayısı hiç de az değil. ancak kendilerine ikicni bir şans veren kadınların ortak özelliği daha temkinli olmaları. bunda hem bir daha üzülmeme isteği, hem de çocukların varlığı rol oynuyor.

biz kadınların en sevdiği masal, öpünce beyaz atlı prense dönüşen kurbağanınkidir. belki de o masal yüzünden kendimize hiç uymayan erkeklerle birlikte olsak da bir öpücükle değişeceklerini hayal ederiz. ama sonunda anlarız ki, öpücükler fayda etmez ve yanımızdaki prens değil, kurbağadır gerçekten. stephen mitchell'in "yetişkinler için bir masal: kurbağa prens" adlı kitabında bunu şöyle anlatıyor: "iki tip kadın vardır. prensle evlenenler, kurbağayla evlenenler. bir kurbağa asla prens olmaz, ancak bir prensin tipik bir evliliğin olağan akışı içinde azar azar, gitgide bir kurbağaya dönüşebildiği, geniş kitlelerce kabul görmüş bir gerçektir."

günümüz ilişkilerine farklı bir gözden bakabilen ve çaktırmadan eleştiren kitabın amerikalı yazarı şu yorumda da bulunmuş: "insanlar sadece kendi düşüncelerine inanmayı ve gerçekliklerle savaşmayı bıraktıkları zaman, her evlilik mükemmel olacaktır." aslına bakarsanız, bu düşüncesinin doğruluğu, "mükemmel adam"ı bulan kadınlar tarafından da kanıtlandı.

ama kadınların aşk beklentisi en az güven ve huzur beklertisi kadar gerekli. aşk isteniyor ve aranıyor.

mükemmel adam arayışı içinde vurgulanan diğer önemli unsur ise yaş. kadının kişiliğinin oturabilmesi, ne istediğini bilmesi anacak 30 yaşından sonra mümkün olabiliyor. yani günümüzde, masallardaki mükemmel hayat 30'undan sonra başlıyor. haberiniz ola.

aklınızda bulunsun

- beyaz atlı prens, mükemmel adam, ideal eş ya da ruh ikizi. bütün kadınlar, dile getirmeseler de onların arayışı içindedir.

- ilk denemede bulunmasa bile ikinci, hatta üçüncü şans verilmelidir.

- düşüncelerinize inanmaktan vazgeçtiğinizde ve gerçekle savaşmayı bıraktığınızda, hayat doğallaşıp kolaylaşıyor, neşeleniyor. siz de daha tatlı bir kadın oluveriyorsunuz.

- mükememmel adam, onu tam da bulamayacağınızı düşündüğünüz bir anda karşınıza çıkabilir, şaşırmayın.

- mükemmel adam, genellikle genç yaşta değil, daha olgun zamanlarımızda karşımıza çıkar. bunun sebebi, zaman içinde edindiğimiz tecrübeler ve kendimizi daha iyi tanımamızdır.

- günümüzde genç yaşta yapılan evliliklere "deneme" ya da "ısınma evliliği" olarak bakılıp, ikinci evlilik "asıl" olarak kabul edilebiliyor.

- kimse boşanmak için evlenmiyor, ama evlilik bittiğinde her iki taraf da büyük dersler alıyor.

- ve sonuç olarak: mükemmel adam vardır. inanın, arayın, bulun!
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0428051
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0126983
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5825513
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5330029
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5224742
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5077913
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5132195
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593896
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4124077
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110671
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:406187
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398839
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3819945
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814700
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359973
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,313 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir online siparış programı