Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >İnternet Teknolojileri >İnternet
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: bearshare ve bitcomet ile hızlı download resimli a
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konubearshare ve bitcomet ile hızlı download resimli a

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: bearshare ve bitcomet ile hızlı download resimli a
    Gönderim Zamanı: 12/Aralık/2006 Saat 11:51
evet arkadaşlar şuan dünyada bir çok paylaşım programı var ve bunların kullanıcı sayıları giderek artıyor suan dünyada en fazla kullanılan paylaşım protokolleri;

server bağlantı yöntemi (emule edonkey shareaza gibi programlar)
gnutella ağı ile bağlantı (en çok kullanılan paylaşım ağıdır başlıca kazaa bearshare limewire morpheus gibi programlar tarafından kullanıyor)
torrent link bağlantısı (bitcomet bittorrent azureus utorrent gibi programlar tarafından kullanıyor)

suan dünyada başka bağlantı şekilleride mevcut fakat en fazla kullanılan protokoller bu şekilde bu programların bir çogu gönüllü programcıların elinde veher gecen gün hızla büyüyolar fakat önlerindeki yasal engellerde aynı şekilde büyüyor.neden bu iki programı sectim derseniz bearshare gnutella ağını kullanan ve cok fazla kullanıcısı olan bir program aynı zamanda hızıda gercekten iyi programın + ları ve -silerini ilerleyen yazımda anlatıcam torrent ağını kullanan bitcometi secmemin nedeni ise kullanım rahatlığı ve sistemi fazla yormaması aynı zamanda torrent linklerini program vasıtası ile arama yapabilmesi
emule ile ilgili zaten bir çok anlatım var bu programlar için ise internette fazla kaynak bulunmuyor en azından turkce fazla yok diyebilirm tecrubelerim ve bu programları yıllardır kullanmamda buna bir ek diyebilirim.

evet simdi
bearshare
bearshare yukarda bahsettiklerime ek olarak mazisi cok yeni bir program fakat özellikle mp3 konusunda bir hayli geniş arşivi ve kaynağı ile kısa zamanda beğeni topladı ve çok fazla sayıda kullanıcısı oldu heleki imesh kazaa gibi programların günümüzde artık fazla tercih edilmemesinin sebeblerinde biride bu programın cok fazla tercih edilmesi gösterebiliriz. bu program genel hatları ile anlatıcak olursak adware bir programcıkla birlikte geliyor ve kurulumda bu spyın yuklenmesine herhangi bir şey yapamıyoruz ancak korkulacak bir durum yok herhangi bir anti spy program ile rahatlıkla sistemden sorunsuz bir şekilde kaldırılıyor tabiki bu bir eksi. programın bence diğer bir eksisi ise sistem kaynagı konusunda biraz cömert 50-60 mb arasında bir sistem belleği tüketiyor fakat güncel bir sisteme sahipseniz bu cokta öle abartılcak kadar büyük değil
programın artıları ise cok hızlı download yapması ve kaynak bolluğu aynı zamanda ed2k linklerinide indirebilme sansına sahipsiniz fakat ben bunu denemedim ve kullanmadım pekte önermiyorum acıkcası diğer bir artı ise mp3 konusunda arşiv cok iyi zaten bu programı kullananların cogunun tercihi bu yonde mp3leri hızlı ve sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz bence en iyi artısı çoklu aramaya izin vermesi istediğiniz kadar dosya arabiliyosunuz 1mbit bağlantı ile 40 saniye içinde 3,5 mb dosyayı indiriğimi biliyorum.
birde suan internette rağbet gören ve gene bearshare ile kardes olan limewire programı aslında bearshare ile taban taban aynı hatta inanmıcaksınız belki ama arama sonucları bile birbirine o denli benzer cıkıyo yani bearshare varken limeware ın yanından bile gecmeyin diyorum bunu dememin bir diğer sebebi ise limeware java tabanlı bir program ve aşırı büyük sistem kaynağı tuketiyor
genel hatları ile bearshare bu şekilde programın paralı olan pro sürümünde ise herhangi bir adware bulunmuyor. bu arada program suan 6 sürümüne ulastı fakat genel kanı 6 sürümünü pekte beğenilmediği o yuzden ben size suan en fazla kullanılan 5 sürümü ile ilgili acıklamaları veriyorum 6 sürümünü arayüzüde pek farklı değil bunu hatırlatıyım.
şimdi gecelim kurulum ayarlar ve indirme işlemlerine resimlerle anlatalım
öncelikle link vermedim ancak talep geldiği takdirde ve mod arkdaslar içinde bir sakıncası yoksa hem free sürümü hemde pro sürümü için link verebilirm ancak internette kolayca bir arama ile rahatlıkla bulursunuz.
programı indirdikten sonra kuruyoruz herhalde kurulumda bir sorunla karsısmıcanızı umarak bunun üstünde durmuyorum program kurlduktan sonra şu sekilde bir ekranla karsılacaksınız program kurulduktan sonra masaustune 2 adet kısa yol bırakacak bunlar programı açmaya yarayan kısayol ve indirme klasörüne ulasacağınız kısayol indirme klasörü c: de my downloads adı altındaki klasördür program kurulduktan sonra sizden paylaşıma acmak istediğiniz yolu istemektedir fakat windowsun yuklu oldugu bölümü hiç bir şekilde paylaşıma acamazsınız burası önemli ve güzel bir ayrıntı isterseniz hiç bir dosyayı paylaşıma acmayabilirsiniz bunda bir sakınca yok

burda programla ilgili kucuk bir bilgilendirme veriliyor fakat çok önemli diil show tips at start up yazan yerdeki tik kaldırın ve close diyip ekrandan cıkıyoruz

karsımıza programın ana ekranı cıkacak aynen su sekilde

simdi bu ana ekranda simgeler ve butonlar ne işe yarıo onlara bir bakalım resim üzerinde hepsinin ne anlama geldiğini yazdım resmi büyüterek bakabilirsinz

simdi ayarlamaları yapalım hızlı downloadın sırrı burda yatıyo zaten Smile setup yazan yere tıklıyoruz burda bir çok ayar var fakat biz işimize yarayan ayarları yapıcaz setup sekmesi tıklayıp connection bölümüne geliyoruz
ayar menusu aşağıdaki gibidir

burdaki ayarları bağlantı türünüze göre düzenleyin burası önemli download ve upload limiti verebilirsiniz ancak program emule deki gibi indirme ve gönderme limitleri için bir sınır koymuyo yani hiç göndermeden hep almakta mumkun ancak buu hiç tavsiye etmiyorum cunku hiç vermeden sürekli alıyım derseniz bile program otomatik bir upload verebiliyo değer 2-3 gibi bişey yapmanızda sakınca yok download limitini de aynı sekilde kafanıza göre ayarlayabilirsinz
en can alıcı nokta ise port açma en altta yazan listenin port for incoming tcp and udp connection yazan yeri kendiniz dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve modemden orda yazdıgınız portu acarak hızınızı artırabilirsiniz fakat port acmasanızda hız yeterli geliyo ama ben kesinlikle acık bir portunuzu oraya yazmanız taraftırıyım hız gercekten çok daha fazla oluyor işin sırrıda biraz burda yatıyo zaten karar sizin.

simdi gelelim diğer bir ayara services sekmesine geliyoruz

yukardaki resimde "always notify me of new product" yazan yerdeki iki kaldırıyoruz bölece programın her guncel sürümünde sizi uyaran ve sürümü güncelleştirmeniz için cıkan ekrandan kurtulmus oluyorsunuz özellikle 5 sürümünü kullanmak isteyen arkdaslar bu tiki kaldırmalı
"allow other users to chat with me" yazan yeride kaldırmanızı öneriyorum gereksiz chat diyaloglarından uzak durmanız acısından karar sizin Smile

gene bu menuden diğer bir sekmeye downloadsa geciyoruz ekran aynen su durumda

burda altt yazan options bölümünde get up to ... at a time yazan yerde kactane dosyayı aynı anda indirmek istediğiniz ile ilgili alandır burayı gönlünüzce doldurabilirsiniz cok fazla dosya demek indirme hızınızın paylaşılması demek bunuda unutmayın
gene orda bu sefer with up to ... connections per files yazan yerde ise sizin bir dosya için kac kullanıcıya bağlanmak istediğiniz ile iligili sekmedir orayı 50-100 gibi bir değer girmenizi öneririm çok fazla kaynak olan dosyalarda iyi oluyor.
gene orda and up to ... connection total yazan yer ise sizin dosya indiriken kac kullanıcı ile bağlantı kurmak istediğiniz ile ilgili alan burayıda gene yükse bir değer girmenizi öneririm geri kalana dokunmanıza gerek yok
evet arkdaslar diğer ayarlar ise bence cok fazla gerekli olmayan basit ayarlar onları biraz ingilizceniz varsa rahatlıkla ne anlama geldiğini bulursunuz ben burda yer vermedim cunku indirme yada gönderme ile ilgili olmayan ayarlamalar
şimdi gelelim herhangi bir dosyayı örnek olarak indirmeye program sınırsız sayıda aynı anda aramaya izin verdiğinden dolayı istediğiniz kadar dosya arayabilirsiniz simdi örnek olarak bir dosya cekicem resimde neler yaptıgımı anlatıyorum

search yazan yere tıklayarak aramayı başlatıyorum ve sonucların gelmesini bekliyorum

sonuçlar geldi ve dosyayı indirmek için çift tıklattık kırmızı daire içine aldıgım dowload yazan yeri tıklayarak dosyamızın nasıl indiğine bakabiliriz

evet dosyamız inmeye başladı aşağıdaki resimde indirme işleminin nasıl gittiğini görebilirsiniz

evet dosyamız indi "done" yazıp yeşil oldugununda indirme işlemimiz bitmiş demektir ve artık dosyayımızı gönül rahatlığı ile acabiliriz tabiki bir virus taraması yaparak Smile

bit comet

evet arkdaslar paylaşım programlarından diğer bir protokol olan torrent ağının en çok kullanılan programı diyebilirim bitcomet için ayrıca diğer torrent programları için de bunu uygulayabilrsiniz mantık aynı ve başlayalım;

öncelikle programı indirin link vermedim kolay bir arama ile bulursunuz program turkce anlamada bir sıkıntı olmıcaktır.programı kurduktan sonra aynen söle bir ekran cıkıcak karsınıza programda spy yada trojan gibi zararlılar bulunmamaktadır hiç bir sorun yok bu konuda. ayrıca programı kullanmak için torrent sitelerini bilmeniz gerekmekte cunku linkleri bilgisayarınıza indirmeniz gerekmekte bunun içinde ben kendi yöntemimi buldum site site gezip torrent linkleri aramanız zor olur buyuzden firefox kullanıcılarına bir eklenti ile bu sorunu çözüyoruz eklenti tamamen ücretsiz ve firefoxa yerleşen bir torrent search toolbar eklenti adresi
https://addons.mozilla.org/firefox/2607/
bu toolbar ile çok rahat torrentleri bulabilirsiniz hemde 10 larca siteden özellikle bu toolbarı öneriyorum
evet gecelim programın ara yuzu işte bu şekilde

simdi arayuzdeki işaretciler ve buton ne işe yarıyo onlara bakalım resimler üzerinde acıklamaya calısyıgım aşağıdaki resimi büyüterek görebilirsiniz

evet şimdi hızlı download için ayarlamalara gelelim öncelikle secenekler->seçenek sekmesini acıyoruz burdan direkt bağlantı ayarları karsımıza cıkıcak resim aşagıdaki gibi

simdi burda en yüksek indirme hızı yazan yerin karsını sınırsız yapıoruz
en yüksek gönderme hızı yazan yeri istediğiniz gibi ayarların bi mahsuru yok
eş zamanlı indirilecek görev sayısı yazan yeri gene kafınıza göre ayarların ama ne kadar cok dosya cekerseniz bağlantınız okadar paylaşılacak bunu unutmayın
şimdi geldi en önemli yere dinleme portu yazan yeri kendi belirleyeniz bir portu girin ve bı portu modeminizde acın bunu yapmadan aynı emule deki mantık gibi indirme hızınızı verimli kullanamazsınız bunu kesnlikle yapın burası en önemli bölüm

aynı pencereden gelişmiş->bağlantı sekmesine geciyoruz burdaki ayarlar aynı alttaki resimdeki ayarları gibi olmalı

ayarlar bu şekilde port acmayı unutmuyoruz

evet arkadaşlar şimdi gelelim dosya cekmeye evet herhangi bir torent sitesinden bir torent linki bulalım burda bilmemiz gereken en önemli husus linki sağlığı(kullanılabilirliliği) ve seed(kaynak) bunların çok iyi olduğu dosyaları cekmenizi tavsiye ediyorum indirmede sorun cekmemeniz bakımından ben mininova sitesinden bir örnek vericem sitede arama yaptım disturbed adında benimde cok sevdiğim bir grup bu

yukardaki resimde arama sonunda cıkan sonuclar var burda dikkat ederseniz seed sayısı cok düşük olan ve cok yüksek olan dosyalar gözüküyo ben
disturbed-2005 thousand fists bu dosyanın torentini makineye indiriyorum
gerisi ise gayet basit bitcometi acıp dosya sekmesinden torent ac diyoruz ve indirdiğimiz linki bulup ac diyoruz bu kadar basit
soruları ve görüşleri burdan cevaplıcam arkdaslar bir yöntem daha var torrent için ek bir yöntem bu bunun suan tam verimlli calsıp calısmadıgını test ediyorum verimli oldugunu anlarsam bunuda koyucam port acmaya ek olarak o yıntemide burda edit yapıcam
herkese bol indirmeli günler.
evet arkadaşlar elimden geldiğince geniş bir anlatım yapmaya çalıştım her yönüyle programları sizlere anlattım.

saygılarımla

Düzenleyen 35 AML 35 - 12/Aralık/2006 Saat 11:53
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0424580
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0123456
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5822000
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5326185
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5221313
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5067422
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5128708
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593808
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123778
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110589
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405720
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398748
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3819579
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814620
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359767
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,406 Saniyede Yüklendi.