Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel >Türkiyeden Haberler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: YARGITAY 11. (ON BİRİNCİ) HUKUK DAİRESİ, SKANDAL B
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 

YARGITAY 11. (ON BİRİNCİ) HUKUK DAİRESİ, SKANDAL B

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
REKLAM YAZARI Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi


K.Tarihi: 24/Temmuz/2012
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Konu: YARGITAY 11. (ON BİRİNCİ) HUKUK DAİRESİ, SKANDAL B
    Gönderim Zamanı: 30/Ağustos/2013 Saat 16:36


Anayasa Mahkemesi’ne Başvuran Reklâm Yazarı Şair Hasan Sancak’tan Şok İddia:
YARGITAY 11. (ON BİRİNCİ) HUKUK DAİRESİ, SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU ONADI MI?HABER55 REKLÂM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURDU!..
http://www.youtube.com/watch?v=PCoctEimZMg


Gördüğü rüya hayatını kararttı - İHA
www.iha.com.tr/gundem/gordugu-ruya-hayatini-karartti/294147‎
http://www.iha.com.tr/gundem/gordugu-ruya-hayatini-karartti/294147


'Rüyasını çalan'ları AİHM'ye dava etti - DHA Doğan Haber Ajansı
www.dha.com.tr/hasan-sancak-ruyasinin-calindigini-iddia-etti-son-dakik...‎
http://www.dha.com.tr/hasan-sancak-ruyasinin-calindigini-iddia-etti-son-dakika-haberi_516933.html

Not: Başvuru AİHM değil, Anayasa Mahkemesinedir.Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya senaryosunu kopyaladığı iddiasıyla Coca Cola’yı 2006 yılında Samsun’da mahkemeye veren 57 yaşındaki Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak’ın hukuk mücadelesi devam ediyor. Karar düzeltme yazısının ret eden Yargıtay 11. (On Birinci)  Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Başbakan Recep Tayyip Erdogan’a, Başbakanlık Makamına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’e, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, Kültür Bakanı Ömer Çelik’e, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a, Adalet Bakanlığına, Yargıtay Başkanlığına şikâyet etti. Yüksek makam ve kişilerden bir cevap alamaması üzerine de Anayasa Mahkemesine bireysel müracaat yaptı.


Konu ile ilgili görüşünü dile getiren Sancak :’ 3 tanesi çıkan elli şiir kitabım, 50 tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır. 1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, gördüğü Gerçek ‘Rüya’ Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya senaryosunu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim. Bu tarihten itibaren de düşlerimde senaryolar görerek, notere onaylattım. Senaryolar yazmayı sürdürdüm. Doksan tane gerçek düşüm vardır. Rüyamda Reklâm gördüm. Kitabım ile senaryolarımı kamuoyu ile paylaşacağım. Belediye başkanlarından ve iş adamlarından kitabımın baskısına destek bekliyorum. Dünya ve Türkiye’de en çok TV reklâm senaryoları kopyalanan kişiyim.


Noter Onaylı ‘Rüya’mı;

Coca Cola 5,
Tombi Sofix Şeker 7,
Vestel XXL 10 sene sonra,
bir ısıtıcı senaryomu Vestel tekrar
3 sene sonra aynen kopyalamıştır.
Başka bir kâbus reklâmımı da
Blendax 5,
Ufo 8 sene sonra kullanmıştır.
Başka bir kâbus reklâmımı
Mavi Jeans-Ali Taran 4-5 ay sonra dünya ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklâm kuşaklarında oynatmıştır.

Fikri hakları çok iyi bilen uzman bir avukattan destek bekliyorum.1 Aralık 2000’ de notere onaylattığım Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya senaryosu dünyada sadece şahsıma ait olan bir senaryomdur. On sene sonra, 2010 yılında, 1 Ocak 2009’dan itibaren Vestel ile anlaşan Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklâm Ajansı tarafından kopyalanmıştır. Bu reklâm ajansı tekrar 2011 yılında başka bir ısıtıcı senaryomu 3 sene sonra kopyalamıştır. İki senaryom da tıpatıp aynıdır. Maddi gücüm yerinde değildir. Ben, reklâm senaryolarımın benzer olduğunu ispat edeceğim. Bu işin üstünden gelirim. Mahkemeyi kazanırım. Şirketten de hakkını ve hakkımı alırım diyorsanız, lütfen beni arayınız. Türkiye’de haklı olmak yetmiyor. Ankara’da çok güçlü olmanız gerekiyor. Ben,  bu işin üzerinden gelirim diyen, fikri hakları çok iyi bilen uzman avukatlardan destek ekliyorum.

Noter Onaylı ‘Rüya’mı kopyalayan Coca Cola’yı 2006 yılında Samsun’da, mahkemeye verdim. Dava, Ankara Fikri ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesine gönderildi. Üç kişiden oluşan sözde bilirkişiler, iki rüya senaryosu arasında bir benzerlik bulamadılar. Noter Onaylı ‘Rüya’ Davası, Yargıtay’a taşınmıştır. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’ne yaptığım şikâyetim reddedilmiştir. On bir sayfalık ek layiha sunumumdan bir kelimesi bile dikkate alınmamıştır. Bilirkişiler tarafından kaleme alınan skandal rapor noktasına virgülüne kadar Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından onanmıştır. Kararın düzeltilmesi için tekrar yazı yazdım. Verilen kararın adil olmadığını belirterek, kararın düzeltilmesini istedim. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, yazmış olduğum karar düzeltme yazısında sorduğum hiçbir soruma cevap vermeyerek tekrar ret etmiştir. Konu ile ilgisi olmayan trajikomik bir karar ilamı yazmıştır. Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkımı kullandım.

ADALET BAKANLIĞI’NA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM!..

Türkiye ve dünyada ilk defa çakma, düzmece, çelişkilerle ve skandallarla dolu olan bir bilirkişi raporu, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından onanarak, aynı davada iki farklı, tezat oluşturacak karar verilmiştir. Bu durum, Türk Milleti’nin geleceği ve T.C. Devleti’nin bekası açısından endişe verici, kahredici bir durumdur.  Bilirkişiler tarafından yazılan, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından usul ve yasaya uygun olduğu onanan dokuz sayfalık bilirkişi raporunun skandal bir rapor olduğunu ispat edemezsem, şerefim üzerine konuşuyorum. Kamuoyundan özür dileyeceğim. Aynı durumda bilirkişileri ve Yargıtay 11. Hukuk Dairesinin Başkan ve üyelerini de imzalarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Kendilerine güveniyorsalar, sorduğum sorularıma cevap versinler. Cevap verme cesaretleri yoksa özür dilemelerini bekliyorum.


BİLİRKİŞİLER VE YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ, BU SORULARIMA CEVAP VEREMİYORLAR!..

Anayasa Mahkemesi üyeleri tarafından özellikle bilginize sunduğum görüşlerimin dikkate alınmasını ve sorduğum sorularıma ‘MUHAKKAK’ cevap verilmesini rica ediyorum!..İki rüya senaryosunu en ince noktasına kadar inceleyerek, mukayese yaptıklarını iddia eden bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmişler midir? Filmin görüntüsünü seyretmediklerini kendileri söylüyorlar. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmeden benim aleyhime karar verebilirler mi? Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerine göre Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmeden bilirkişilerin benim aleyhime karar vermeleri, usul ve yasaya aykırı değil midir? Niçin bu en büyük skandalın farkında olamamışlardır? Dosyada sadece Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metni vardır. Bilirkişiler, Rüya Senaryomu, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin neyi ile, görüntüsüyle mi? Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim kareleriyle mi karşılaştırmışlardır? Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunu, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü ya da Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine göre yaptığınız bu mukayeseler, dokuz sayfalık bilirkişi raporunun hangi sayfasındadır?

Dokuz sayfalık bilirkişi raporunda kendi mukayeseleri olmayan bilirkişiler, mukayese yapmayarak, taraflardan birinin, Coca Cola avukatlarının karşılaştırmalarını noktasına virgülüne kadar kabul etmeleri, etik kurallara uyar mı? Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerine göre bilirkişilerin Coca Cola avukatlarının karşılaştırmalarını noktasına virgülüne kadar kabul etmelerinin usul ve yasaya neresi uygundur? Bilirkişilerin Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri onayarak, bu kıyaslamalara göre benim aleyhime karar verebilirler mi? Bu durum da etik kurallarla bağdaşır mı? Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri onayarak, bu kıyaslamalara göre benim aleyhime karar vermelerinin neresi usul ve yasaya uygundur?
Yukarıda sorduğum sorularıma cevap vermeleri mümkün değildir. Aleyhime verilen kararlar; hak, hukuk ve adalet ölçüsünde değerlendirilmemiştir. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin yazdığı ilamlar, usul ve yasaya uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu ilamlar, Coca Cola’yı aklamak, bu işten kurtarmak için yazılmıştır. Adaletin insanlara eşit olarak uygulanmadığı yerlerde hak ve hukuk aramak boşunadır. Yukarıda bilginize sunduğum yazılarıma ve sorularıma Anayasa Mahkemesinin yüksek ve yüce makamının cevaplandırmasını bekliyorum.

ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELERİ, BU SORULARIMA DA ‘MUHAKKAK’  CEVAP VERMELİDİRLER!..

Aşağıda bilirkişi raporunun en önemli çelişkilerini ve skandallarını bilginize sunuyorum. Beş kişiden oluşan Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, bilirkişi raporundaki bu bölümlerin de usul ve yasaya uygun olduğunu onamıştır. Coca Cola avukatları, sayfa 1 ve 2’de iki rüya senaryosunun birbirine benzemediğini yazarak, mahkemeye Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü olan dolu bir CD verdiklerini söylüyorlar.

Sayfa 4’te ise bilirkişiler, Coca Cola avukatlarının mahkemeye dolu diye verdikleri Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünün olduğu söylenen CD’nin boş çıktığı görülmüştür diye rapor etmektedirler. BU DURUM ÇOK BÜYÜK BİR SKANDALDIR. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri bu durumun usul ve yasaya uygun olduğunu onamıştır. Bundan sonraki bölümde kendi mukayeseleri olmayan bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarının yapmış olduğu mukayeselerin doğru olduğunu noktasına virgülüne kadar onamışlardır. Bu durum da skandalların en büyüğüdür. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, nasıl bunların farkında olmazlar?


Sayfa 8’ de  ‘TARAFALARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ diyen bilirkişiler, kendilerini avukat zannederek, taraflardan birinin Coca Cola avukatlarının mukayesesini kabul ederek, bu mukayeselere göre bilirkişi raporunu düzenleyerek, benim aleyhime karar vermişlerdir. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, bilirkişilerin yaptıklarının usul ve yasaya uygun olduğunun tamamını onamıştır. Sadece bu bölümlerde yazdıklarım bir ‘HUKUK SKANDALI’DIR. Lütfen bilirkişi raporu ile karşılaştırınız. Yazdıklarımın doğru olduğu görülecektir.

Bilirkişi Heyeti Raporu:
alimat No:2010/56
Dosya Esas No:2009/314
Dava Tarihi:17.04.2006

COCA COLA AVUKATLARININ GÖRÜŞÜ:
Sayfa 1–2. Savunma:
Davalı vekili 15.12.2009 tarihli esasa cevaplarında ve diğer beyanlarında özetle, Davacı tarafın hak sahibi olduğunu iddia ettiği metin (veya görüntüsü içeriği) ile dava konusu reklâm filmi metni ( reklam senaryosu) arasında herhangi bir benzerlik ya da iktibas yaratacak bir durum bulunmadığını, bu husususun 15.12.2009 tarihli dilekçeleri ekinde sunulan ve reklâm filmi içeriğini konu alan CD incelendiğinde de açıkça görüleceğini…


BİLİRKİŞİLERİN GÖRÜŞÜ:
SAYFA 4: 4. Davalı tarafça sunulan deliller tetkik edilmekle;

Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde,04.03.2005–17.04.2005 tarihleri arasında yayınlandığı belirtilerek, sunulan davaya konu reklâm CD’sinin içinde kayıtlı herhangi bir dosya bulunmadığı CD’nin boş olduğu) görülmüştür.

İŞTE BİLİRKİŞİLERİN COCA COLA AVUKATLARINA  AİT MUKAYESELERİ ONAYLADIĞI RAPORDAKİ BÖLÜM!..

COCA COLA AVUKATLARI VE BİLİRKİŞİLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ:

SAYFA 4:
Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıda verilmiş olup: resimli senaryo dosyasındaki ‘GÖRÜNTÜLERİN’ bu anlatımları teyit ettiği gözlenmiş...

Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıdaki şekildedir.

Dava konusu reklâm filmi içeriği

SAYFA 4: 1.Bölüm:
İki genç birlikte kanepede otururlar iken, gençlerden biri mutfağa gidip buzdolabının kapağını açar. Buzdolabında sadece 1 adet COCA COLA şişesi görür. Bu esnada kanepede uyumakta olan diğer genç rüya görmeye başlar.

SAYFA 4: 2.Bölüm:
Rüya görmeye başlayan genç rüyasında sokağa çıkar ve bir markete girer.MARKET SAHİBİNE COCA COLA OLUP OLMADIĞINI SORAR,MARKET SAHİBİ GENCE, COCA- COLA’NIN OLMADIĞINI VE DÜNYADA SADECE 1 ADET KALDIĞINI SÖYLER.

SAYFA 4: 2.Bölüm:
Rüya görmeye başlayan genç rüyasında sokağa çıkar ve bir markete girer. MARKET SAHİBİNE COCA COLA OLUP OLMADIĞINI SORAR, MARKET SAHİBİ GENCE, COCA- COLA’NIN OLMADIĞINI VE DÜNYADA SADECE 1 ADET KALDIĞINI SÖYLER.
BİLİRKİŞİLER VE YARGITAY ÜYELERİNE CEVAPLAR!..

Bilirkişi raporundaki en önemli skandal bölümler, yukarıdaki yazdıklarımdır. Aşağıdaki bölümlerde de önemle üzerinde durulmuştur.

Bilirkişiler, kimsenin tesirinde kalmadan tarafsız ve objektif rapor hazırlamak için görevlendirilmiştir. Bu konuda tam yetkili kılınmışlardır. Ne benim, ne de Coca Cola avukatları ile ilgili bilgileri, mukayeseleri onaylamak görevleri değildir. Dosyadaki her konuyu kendilerinin yeni baştan en ince ayrıntısına kadar incelemeleri gerekirdi. Emekli öğretmen maaşımdan 450 TL bunun için kendilerine verilmiştir. Bu inceleme yapılmamıştır. Eksik gördükleri her şeyi mahkemeden istemek hakları vardır. İnceledikleri dosyada bir eksiklik görmüşseler, o eksikliği gidermek için görevlerini yerine getirmeleri gerekirdi. Bilirkişiler, kendilerine verilen görevi yerine getirmemişlerdir.


Sayfa 1 ve 2’ de Coca Cola avukatlarının yazdıklarına dikkat ediniz. İki rüya senaryosunun birbirine benzemediğini, mahkemeye içinde Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü olan dolu bir CD verdiklerini, bu görüntü seyredildiğinde iki rüya senaryosunun birbirine benzemediği görülecektir. Demişlerdir. Bilirkişiler, Coca Cola avukatlarının yazdıklarına sayfa 4’te bakın nasıl rapor etmektedirler? Davaya konu reklâm CD’sinin içinde kayıtlı herhangi bir dosya bulunmadığı CD’nin boş olduğu) görülmüştür.’Demişlerdir.


Bilirkişilerin yazdıkları ile Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünün dosyada olmadığı kesindir.  Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden, benim aleyhime karar veren bilirkişiler, suç işlemişlerdir. Bu durum,  ‘ASLA VE ASLA’ kabul edilemez. En büyük bir delil, bilirkişiler tarafından yok sayılmış, seyredilmemiştir. Gerçek bilirkişiler, filmin görüntüsünü seyretmeden, benim aleyhimde karar vermezlerdi. Muhakkak filmin görüntüsünü şirketten isteyerek, en ince ayrıntısına kadar seyrederek, konusunu yazarak, inceleme yaparlardı.

Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden, ’Noter Onaylı Rüya’ yazılı metnini ilk baştan cümle cümle, Coca Cola Rüya Reklâm Filmini kare kare karşılaştırmasını yapmadan bilirkişiler karar verilemeyeceğini bilmiyorsalar, gerçek bilirkişi olarak görülmeleri mümkün değildir. Bilirkişiler ve Yargıtay üyeleri, dokuz sayfalık raporda CD içinde Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü yoksa iki rüya senaryosunu, nasıl mukayese yaptıklarını açıklamak mecburiyetindedirler? Bunun usul ve yasaya uygun olduğunu hâkimler ya da savcılar söylemezler. Bilirkişi raporundaki bütün skandallar ve çelişkiler, bundan sonra başlamıştır.

Dokuz sayfalık bilirkişi raporunda kendi onayları ile Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeyen bilirkişiler, yine en büyük skandala sebep olmuşlardır. Sayfa 4’te Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarına ait olan mukayeselerin doğru olduğunu noktasına virgülüne kadar onaylamışlardır. ’Kendileri mukayese yapmayan,
Sayfa 8’ de  ‘TARAFALARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ diyen ve taraflardan birinin mukayesesini aynen kabul edenlerin gerçek bilirkişi olmaları mümkün değildir.
Burada şu anlaşılmıştır. Bilirkişiler, Coca Cola avukatlarının mahkemeye dolu diye verdikleri CD’nin içinin boş olduğunu ve Coca Cola avukatlarına ait olan mukayeseleri kabul ettikleri anlaşılmıştır. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine baktıklarında, buradaki kareleri ‘GÖRÜNTܒ olarak görmüşlerdir. Cansız resim karelerinde görüntülerin olmayacağını bilecek kadar bilgi sahibi olmayanlar da hakiki bilirkişi olamazlar.

Ayrıca Coca Cola Rüya Reklâm Filminin mukayeseli senaryo metinlerinde anlatılan bölümler vardır. Burada geçen konuşma cümleleri, büyük harflerle yukarıda dikkatinize sunulmuştur. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakmışlardır. Konuşma cümleleri, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden renkli resim karelerine bakarak, anlaşılması da mümkün değildir. BİLİRKİŞİLERİN FİLMİN GÖRÜNTÜSÜNÜ SEYRETMEDEN KONUŞMA CÜMLELERİNİ ONAMALARI BU RAPORU COCA COLA AVUKATLARI İLE BİRLİKTE HAZIRLADIKLARININ EN BÜYÜK BİR İSPATIDIR. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi de bu durumun da usul ve yasaya uygun olduğunu onamıştır. Hak, hukuk, adalet ve adil yargıyı savunan herkes buna karşı durmalıdır.

BİLİRKİŞİ RAPORUNDAKİ EN ÖNEMLİ ÇELİŞKİLER VE SKANDALLAR:

Yargıtay 11.  Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünün seyredilmemesini, Coca Cola avukatlarına ait olan mukayeseleri, renkli resim karelerine bakarak sözde bilirkişilerin kabul etmelerini ve Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeselere göre benim aleyhime karar vermelerinin usul ve yasaya uygun olduğunu teyit etmiştir. Bu kararı, en yüksek makamdaki hukukçuların araştırmadan, incelemeden vermelerini kabul etmiyorum. Bu kadar skandalın farkında olmayanların, adil karar vermeleri mümkün değildir. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nde hukuk ve adalet bu şekilde işliyorsa, devletimizin çatısını çökertirsiniz. BİLİRKİŞİLERİN COCA COLA AVUKATLARININ YAPTIĞI MUKAYESELERE GÖRE BENİM ALEYHİMDE KARAR VERMELERİNİ, YARGITAY 11.  HUKUK DAİRESİ’NİN USUL VE YASAYA UYGUN GÖRMESİ, BİLİRKİŞİ RAPORUNUN COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLDUĞUNU KABUL ETMEK DEMEKTİR.
Çünkü bilirkişiler, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri kabul etmiştir. Bu mukayeselere göre bilirkişiler, iki rüya senaryosunun mukayesesini yaparak, aleyhime karar vermişlerdir. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeselerine göre benim aleyhime karar verdiklerinin farkında bile değildirler. Burada yazdıklarımın doğru olmadığını söylüyorsalar, lütfen sorduğum sorularıma cevap versinler.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
SAYFA 8 VE 9’DA BİLİRKİŞİLERİN NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ RÜYA SENARYOSUNUN YAZILI METNİNİ CÜMLE CÜMLE OKUYARAK, COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİNİN GÖRÜNTÜSÜYLE KARE KARE
NOKTASINA VİRGÜLÜNE KADAR MUKAYESE YAPTIKLARINI ‘İDDİA’ ETTİKLERİ EN ÖNEMLİ BÖLÜM:

SAYFA 8 VE 9 BİLİRKİŞİ RAPORUNUN EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ:

DAVAYA KONU REKLÂM FİLMİ SENARYOSU İLE DAVACI ESERİNİN AYNI OLUP OLMADIĞI VEYA DAVACI ESERİNDEN YOLSUZ İKTİBAS YAPILIP YAPILMADIĞI:

Davacı taraf eserinin davalı tarafça kısmen değiştirilmek suretiyle reklâm filmi çekildiğini ve yayınlandığını, kendisine ait reklâm senaryosundan kaynaklanan telif haklarının ihlal edildiğini ileri sürmektedir. Davacının eser sahipliği 01.12.2000 tarihli noter onayı ile ispatlanmıştır. Yine yakın tarihlerde basında yayınlandığı da anlaşılmaktadır. Bu durumda, eğer aynı veya benzer ise; ilk olarak yurtdışında 12.01.2003 tarihinde Türkiye’de ise 04.03.2005–17.04.2005 tarihleri arasında yayınlanan dava konusu reklâm filmi ile davacıya ait mali hakların ihlal edildiği sonucuna ulaşılabilecektir. TARAFLARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA…

BURADAKİ MUKAYESELER, COCA COLA AVUKATLARININ KARŞILAŞTIRMALARINA GÖRE YAPILMIŞTIR.

Bilirkişiler, sayfa 8 ve 9’da, iki rüya senaryosunun mukayesesini bizzat kendilerinin yaptıklarını iddia etmektedirler. Tarafsız ve objektif karar verebilmeleri için bilirkişiler, Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metnini okumaları ve konuyu anlamaları gerekir mi? Gerekir. Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeleri gerekir mi? Gerekir. Seyretmemişlerdir. Yukarıdaki başlıklara göre bilirkişiler, Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metnini okuduklarını, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyrederek, mukayese yaptıklarını onamışlardır. Sayfa 4’te aynı bilirkişiler, filmin görüntüsünün olmadığını teyit etmişlerdir. Burada Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünün olmadığını rapor etmiyorlar. Coca Cola avukatlarına ait filmin renkli resim karelerine bakarak mukayeselerini kabul ederek, aleyhime karar verdiklerini de söylemiyorlar. Biz unvanları yazılı, imzaları olan bilirkişiler olarak kendimiz bizzat Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metnini Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyrederek karşılaştırdık diyorlar.

Buradaki en önemli soru şudur. Bilirkişiler, Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metnini, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin neyi ile karşılaştırmışlardır? Görüntüsüyle mi? Renkli resim kareleri ile mi? Dosyada Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü bulunmamaktadır. Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakılarak yapılan mukayeseler, bilirkişilerin de kabul ettiği, Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin de usul ve yasaya uygun olduğunu onadıkları Coca Cola avukatlarına aittir.

COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİ SEYREDİLMEMİŞSE, RENKLİ RESİM KARELERİNE AİT MUKAYESELER COCA COLA AVUKATLARINA AİTSE, BİLİRKİŞİLERİN YAZDIĞI YARGITAY 11. (ON BİRİNCİ) HUKUK DAİRESİ BAŞKAN VE ÜYELERİNİN DE USUL VE YASAYA UYGUN OLDUĞUNU ONADIKLARI MUKAYESELER YAPILMAMIŞ DEMEKTİR. BU MUKAYESELERİN COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLDUĞU KESİNDİR.

Bilirkişilerin filmin görüntüsünü seyretmeden, benim aleyhime karar vermeleri de çok büyük bir skandaldır. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden, nasıl mukayese yaptık diyebilirler? İki rüya senaryosunun mukayesesini yapmadıkları halde, yapmışlar gibi rapor düzenlemişlerdir.

Mukayese olabilmesi için Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünün ‘MUHAKKAK’ dosyada olması gerekirdi. Filmin görüntüsü olmadan, bilirkişiler tarafından seyredilmeden  ‘KESİNLİKLE’ aleyhime karar verilemez. Dosyada Coca Cola Reklâm Filminin görüntüsü yoksa tek olan bir senaryonun, Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metninin mukayesesinin yapılması mümkün değildir. Bilirkişiler, filmin renkli resim karelerine bakınca, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri gözleri kapalı onamışlardır. Bilirkişiler, taraflara ait senaryoları bizzat kendilerinin mukayese yaptıklarını söylemektedirler. Mukayese yapmayarak, taraflardan birinin, güçlü olan Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri kabul etmek ve Coca Cola avukatlarının yapmış olduğu mukayeselere göre benim hakkımda karar vermek doğru mudur? Bilirkişilerin yaptığı etik kurallara uyar mı?

Yargıtay 11. Hukuk Dairesine gelen dosyalar, bu şekilde mi incelenmektedir? Raporu imzalayanlar beş kişidirler. Birisi, ikisi, üçü bu durumu fark edemediler! Beş kişi de dosyayı inceleyip skandala sebep oluyorsalar, burada bir problem vardır. Dokuz sayfalık bilirkişi raporunu en ince ayrıntısına kadar inceledik diyen Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin Başkan ve Üyeleri bu durumun niçin farkında olamamışlardır? Bunların usul ve yasaya uygun olduğunu şu anda da söyleyebilirler mi? Yazdıklarım, bilirkişi raporunun objektif yazılmadığını, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin aleyhime verdiği kararların doğru olmadığını gösterir. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, bilirkişilerin iki rüya senaryosunu mukayese yapmadıkları halde yaptığını teyit etmiştir. Usul ve yasaya uygun olduğunu onamıştır. Bunun hangi kanunda yeri vardır? Hakkımı her alanda sonuna kadar kullanacağım. Yargıtay üyeleri hakkında eleştiri yaparken sıkılıyorum. Bu davanın dünyada eşi ve benzeri yoktur. Dünyada ilktir ve tektir. Gözleri kapatarak karar vermek, en yüksek makama yakışmamıştır. Bu durum, devletimizin geleceği açısından endişe verici bir durumdur. Yargıtay üyeleri, bu aykırılıkların farkında değil midirler? Bunlar aykırılıksa, niçin bu aykırılıkların farkında olunmamıştır? Bu yazdıklarım bilirkişi raporunu çöpe gönderir. Bunlar iddia değildir. Bilirkişilerin kendi raporları ile sabittir. Şu ana kadar yazdıklarım bilirkişi raporunun ve Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin aleyhime verdiği kararların adil olmadığının en büyük delilleridir. Önemle üzerinde durduğum ve yazdığım çelişkilere ve tezatlara cevap verilmesini istiyorum.  Kimin altında imzaları varsa, bu dünya ve ahiret hayatında da onlardan davacı olacağım.

Anayasa Mahkemesi üyelerinden şunu rica ediyorum. Dokuz sayfalık raporda bilirkişilerin biz Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya Senaryosunun yazılı metnini Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü ya da renkli resim karelerine göre yaptık dedikleri bir kelimeleri var mıdır? Yoktur. ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKAN VE ÜYELERİNDEN ADALET İSTİYORUM. LÜTFEN EMEKLİ ÖĞRETMENİN FERYADINI DUYUN. BU DÜNYADA ADALET EN YÜKSEK MAKAM TARAFINDAN VERİLMEZSE, MAHKEME-İ KÜBRA’DA HAKKIMI İSTEYECEĞİM. Kanun koyucular, adaletle iş görmüyorsalar, ahiret hayatında cezaları korkunç olur. Sizlerden emekli bir öğretmen olarak HZ Ömer’in adaletini istiyorum.

YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN ALEYHİME VERDİĞİ USUL VE YASAYA UYGUN OLMAYAN KARAR İLAMLARI SEBEBİYLE ÇOK BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYMAKTAYIM. BU KADAR SKANDALLARIN FARKINDA OLMAMALARI MÜMKÜN DEĞİLDİR. HASAN SANCAK, EMEKLİ BİR ÖĞRETMENDİR. ONU KİMSE TANIMAZ. VERDİĞİMİZ KARARIN KİMSE KARŞISINDA DURAMAZ DÜŞÜNCESİ BULUNMAKTADIR. COCA COLA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ, GÜCÜ İLE HER TARAFI SUSTURMAKTADIR. ANAYASANIN 1O. MADDESİNİ BİLİRKİŞİLER VE YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN BAŞKAN VE ÜYELERİ İHLALETMİŞLERDİR.


ANAYASANIN 1O. MADDESİ:
Kanun önünde Eşitlik

‘Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.
Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz.

‘DEVLET ORGANLARI VE İDARE MAKAMLARI BÜTÜN İŞLEMLERİNDE KANUN ÖNÜNDE EŞİTLİK İLKESİNE UYGUN OLARAK HAREKET ETMEK ZORUNDADIRLAR.’

BU YAZILANLARIN TERSİNİ KANUN KORUYUCULAR YAPIYORSALAR, BAŞIMIZI ÖNE EĞİP ÇOK İYİ DÜŞÜNMELİYİZ. DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH’TIR. İNSANIN BAŞINA NE GELECEĞİ BELLİ OLMAZ. BU ‘ADALET, BİRGÜN GELİR ONLARA DA GEREKEBİLİR. YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN ALEYHİME VERDİĞİ İKİ KARAR İLAMINI VE VERDİĞİM CEVAPLARI DİKKATLİ OKUMANIZI RİCA EDİYORUM.
YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN 1. SKANDAL KARAR İLAMININ EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ:

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ BÖLÜMLRİ ÇOK  DİKKATLİ OKUYUNUZ!..


‘…Mahkemece, iddia, savunma, benimsenen bilirkişi raporu ve tüm dosya kapsamına göre, davacıya ait noter onaylı metnin eser vasfına haiz olduğu, davacının eser sahibi sıfatı bulunduğu, ancak dava konusu reklam filmi senaryosunun davacı eseri ile aynı veya benzer nitelikte olmadığı, bu nedenle davacının mali haklarına tecavüzün bulunmadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiştir. Kararı, davacı temyiz etmiştir.

…DAVA DOSYASI İÇERİSİNDEKİ BİLGİ VE BELGELERE, MAHKEME KARARININ GEREKÇESİNDE DAYANILAN DELİLLERİN TARTIŞILIP, DEĞERLENDİRİLMESİNDE USUL VE YASAYA AYKIRI BİR YÖN BULUNMAMASINA GÖRE, DAVACI VEKİLİNİN TÜM TEMYİZ İTİRAZLARI YERİNDE DEĞİLDİR.’

SONUÇ: YUKARIDA AÇIKLANAN NEDENLERDEN DOLAYI, DAVACI VEKİLİNİN BÜTÜN TEMYİZ İTİRAZLARININ REDDİYLE USUL VE KANUNA UYGUN BULUNAN HÜKMÜN ONANMASINA, AŞAĞIDA YAZILI BAKİYE 05,90 TL TEMYİZ İLAM HARCININ TEMYİZ EDENDEN ALINMASINA,14.01.2013 TARİHİNDE OYBİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ.’

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından aleyhime verilen iki farklı mahkeme ilamının birincisinin en önemli bölümünü bilginize sundum. Yukarıdaki karar, çelişkilerle dolu skandal rapor yazan bilirkişilerin yazdığı raporun, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından da noktasına virgülüne kadar onandığı bölümdür. Ben, Yargıtay üyeleri tarafından da onanan bilirkişi raporundaki çelişkilere ve tezatlara karşı Yargıtay’a itiraz ve karar düzeltme yazısı yazdım.  Yazdıklarıma cevap verilmesini istedim. Ne yazık ki sorduğum sorularımın bir kelimesine bile cevap verilmemiştir. Buradaki konu, dokuz sayfalık bilirkişi raporunun tarafsız ve objektif bir şekilde yazılıp yazılmadığı meselesidir. En yüksek makam, bilirkişi raporunu en ince noktasına kadar incelemesi gerekirdi. Bu yapılmamıştır. Skandal rapor yazan bilirkişiler temize çıkmış, suçlu duruma ben getirilmiş oldum. Bunu kabul etmem mümkün değildir. Aykırılık yoksa temyiz itirazlarım yerinde değilse, niçin sorduğum soruların bir kelimesine bile cevap verememişlerdir? Dokuz sayfalık bilirkişi raporu, skandallarla dolu kapkara bir rapordur. Yargıtay üyeleri, bunun nasıl farkında olmazlar? Bilginize sunduğum çelişkiler ve tezatları yıllarca hak, hukuk, adaleti savunan kişiler görmüyorsalar, farkında değilseler, görevlerini yerine getirmemiş demektir. Bilgi ve belgeler incelenmediği halde nasıl inceledik denebilir?


MAHKEME KARARININ GEREKÇESİNDE DAYANILAN DELİLLER, MUKAYESELER BİLİRKİŞİLERE DEĞİL, COCA COLA AVUKATLARINA AİTTİR. COCA COLA AVUKATLARININ YAPTIĞI MUKAYESELERİ KABUL EDEN VE BU MUKAYESELERE GÖRE BENİM ALEYHİME KARAR VEREN BİLİRKİŞİLERİN YAZDIKLARI İLE YARGITAY ÜYELERİNİN YAZDIKLARI AYNIDIR. DOLAYISIYLA BİLİRKİŞİLER VE YARGITAY ÜYELERİ COCA COLA AVUKATLARININ YAPTIĞI MUKAYESELERİ DELİL OLARAK KABUL EDEREK, BU MUKAYESELERE GÖRE BENİM ALEYHİME KARAR VERMİŞLER, BU KARARLARIN USUL VE YASAYA UYGUN OLDUĞUNU KABUL EDEREK, EN BÜYÜK SKANDALIN OLUŞMASINA SEBEP OLMUŞLARDIR.

Yargıtay üyeleri, birbiriyle alakası olmayan aleyhime iki farklı karar vermiştir. Aleyhime verilen birinci karar, objektif değildir. Taraflı bir şekilde yazılmıştır. Objektif olabilmesi için sorularıma cevap verilmesi gerekirdi. Ne yazık ki sorulan sorularım cevapsız kalmıştır.

ANAYASA MAHKEMESİNİN DİKKATİNE!..
COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİNİN GÖRÜNTÜSÜNÜN SEYREDİLMEMESİ, MUKAYESELERİ OLMAYAN BİLİRKİŞİLERİN COCA COLA AVUKATLARININYAPTIĞI MUKAYESELERİ AYNEN KABUL ETMELERİ, BU MUKAYESELERE GÖRE KARŞILAŞTIRMA YAPARAK, BENİM ALEYHİME RAPOR DÜZENLEMELERİNİN HAK-HUKUK VE ADALETLE BİR İLGİSİ YOKTUR. BİR ÜLKEDE HUKUK AYAKLAR ALTINA ALINIRSA, KATLEDİLİRSE, HEP BİRLİKTE ÜÇURUMA YUVARLANIRIZ. İNSANIN İÇİNDE ALLAH KORKUSU OLMASI GEREKİR. HÂKİMLER VE SAVCILAR DA DOKTORLAR GİBİ HİPOKRAT YEMİNİ YAPMALIDIRLAR. İÇLERİNDE ÇÜRÜKLER VARSA, VAKİT GEÇMEDEN BUNLAR AYIKLANMALIDIRLAR. GÜCÜN KARŞISINDA BOYUN EĞMEMELİDİRLER. MECELLE KANUNLARI DERHAL UYGULANMALIDIR. RÜŞVET VE İLTİMASLA İŞ GÖRENLER BULUNUYORSALAR, VERDİKLERİ KARARLAR GEÇERSİZ SAYILMALIDIR.

Skandal rapor yazan bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerini de en yüksek, yüce makama şikâyet ediyorum.

YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN TÜRKİYE’DEKİ İLK TARTIŞMALI TRAJİKOMİK 2. İLAMININ EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ:

17.06.2013-M/U
ESAS NO:2013/8078
KARAR NO: 2013/12410
YARGITAY İLAMI
İKİNCİ KARAR İLAMI:

‘…HUKUK USULÜ MAHKEMELERİ KANUNU’NUN 5219 SAYILI KANUN İLE DEĞİŞİK 440/III–1.NCİ MADDESİ UYARINCA 01.01.2013 TARİHİNDEN İTİBAREN KARAR DÜZELTME SINIRI 11.100.00 TL’YE YÜKSELTİLMİŞTİR.
SOMUT OLAYDA DAVACI FAZLAYA İLİŞKİN HAKLARINI SAKLI TUTARAK 7.000.000 TL İSTEMİŞ İSE DE MAHKEMECE DAVACININ MALİ HAKLARINA TECAVÜZ BULUNMADIĞI GEREKÇESİYLE DAVANIN REDDİNE KARAR VERİLMİŞ OLUP BU KARARIN DAVACI TARAFINDAN TEMYİZ EDİLMESİ ÜZERİNE KARAR, DAİREMİZİN 14.01.2013 GÜNLÜ İLAMIYLA ONANMIŞ BU İLAMA KARŞI DAVACI BU KEZ KARAR DÜZELTME İSTEMİNDE BULUNMUŞ İSE DE DAVA DEĞERİNİN YUKARDA ANILAN KANUN HÜKMÜ UYARINCA KARAR DÜZELTME SINIRININ ALTINDA KALDIĞI ANLAŞILDIĞINDAN DAVACININ KARAR DÜZELTME DİLEKÇESİNİN MİKTAR YÖNÜNDEN REDDİ GEREKMİŞTİR.’  DENMİŞTİR.

Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından aleyhime verilen ikinci karar ilamı çok farklıdır. ALEYHİME VERİLEN GEREKÇELİ KARAR, KESİNLİKLE BU OLAMAZ. Yargıtay üyeleri tarafından aleyhime verilen iki karar ilamının adil olmadığı kesindir. Coca Cola avukatlarının mukayeseleri birinci kararda aynen Yargıtay üyeleri tarafından da teyit edilmiştir. Bunlar iddia değildir. Yukarıdaki yazılar ve verilen kararlar dikkatli okunduğu zaman anlaşılacaktır. İlk paragrafa dikkat ediniz. 01.01.2013 tarihinden itibaren karar düzeltme sınırı 11.100.00 TL’ye yükseltildiğini söylemektedirler. Karar,  17.06.2013 tarihinde tarafıma gönderilmiştir. 31 Temmuz 2013 tarihinde de bana ulaşmıştır. Yargıtay kararı, aylarca bekletiliştir. Karar düzeltme sınırı tarihi 01.01.2013’tür.Ben, rüya senaryomu kopyalayan Coca Cola’yı 2006 yılında, yedi sene önce mahkemeye verdim. 7000TL bu tarih için geçerlidir. 2006 yılının 7000 TL’si ile 2013’ün 7000 TL’si kesinlikle bir olamaz. Yargıtay üyeleri benim 7 sene önce istediğim 7000 TL’sini 2013 tarihi kabul ederek, bu sebepten dolayı aleyhime karar vermişlerdir. Yedi senedir devam eden bir mahkeme vardır. Bu dava, üç sefer Yargıtay’a gönderilmiştir. Birincisinde hâkimin verdiği kararı Yargıtay benim lehime, bilirkişilerin verdiği kararlar aleyhime sonuçlanmıştır.

‘…Somut olayda davacı fazlaya ilişkin haklarını saklı tutarak 7.000.000 TL istemiş ise de mahkemece davacının mali haklarına tecavüz bulunmadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiş olup…’

FAZLAYA İLİŞKİN HAKLARIMI SAKLI TUTTUM. BU DURUMU DA KABUL ETMEM MÜMKÜN DEĞİLDİR. GÜÇLÜ DEĞİLSEN, ÖL DENİLMEKTEDİR. KAMUOYUNUN TAKDİRİNE SUNUYORUM. YARGITAY ÜYELERİ, BİLİRKİŞİ RAPORUNUN HAKKA VE HUKUKA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAZILIP YAZILMADIĞINA KARAR VERMELERİ GEREKİRDİ. BU YAPILMAMIŞTIR. SORULARIMIN CEVABINI VEREMEMİŞLERDİR.

Karar düzeltme yazısı, skandal bilirkişi raporunun Yargıtay 11. Hukuk Dairesi tarafından onanması üzerine yazılmıştır. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi; hak, hukuk, adaletle iş görmüş olsalardı, dava benim lehime sonuçlanacaktı. Yargıtay üyeleri, niçin bunların farkında olamamışlardır? Sözde bilirkişilerin yazdığı rapor, 21. yüzyılda yazılan skandallarla dolu bir rapordur. Karar düzeltme yazısı 2013 yılında çıkmıştır. Mahkeme sonuçlandıktan sonra her şey hesap edilerek, buna göre karar verilmesi gerekmez miydi? Yargıtay üyelerinin almış olduğu bu karar, Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırıdır. Kanunlar güçlüleri koruyacaksa, maddi durumu yerinde olmayanların haklarını kimler savunacaktır? Emekli öğretmen olarak binlerce lira harcadım. Yargıtay üyelerine çelişkilerle ve skandallarla dolu rapor hazırlayan sözde bilirkişiler gücün karşısında boyun eğdikleri, skandallarla dolu rapor yazdıkları için en yüksek makama şikâyet edilmiştir. Tarafsız ve objektif bilirkişi raporu yazmadıkları için dosya Yargıtay’a gönderilmiştir.  Yazdıklarım iyice okunduğu zaman bilirkişi raporunun çakma, düzmece bir rapor olduğu görülecektir. Bundan dolayı sorduğum sorulara cevap verilmemiştir.

ADALETİ DAĞITANLAR, EN YÜKSEK MAKAMDA BULUNAN KİŞİLER, HAKLI İLE HAKSIZI AYIRMA MECBURİYETİNDEDİRLER. YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ TARAFINDAN SORDUĞUM SORULARA CEVAP VERİLMEMESİ, RAPORUN ÇELİŞKİLERLE VE SKANDALLARLA DOLU BİR RAPOR OLDUĞUNU GÖSTERİR. COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİNİN GÖRÜNTÜSÜNÜ SEYRETMEYEN SÖZDE BİLİRKİŞİLERİN YAPTIK DEDİKLERİ MUKAYESELER, COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİNİN RENKLİ RESİM KARELERİNE BAKARAK, KABUL ETTİKLERİ COCA COLA AVUKATLARININ KARŞILAŞTIRMASINA GÖRE YAPILMIŞTIR VE BENİM ALEYHİMDE KARAR VERMİŞLERDİR. O ZAMAN BU RAPOR BİLİRKİŞİLERE DEĞİL, COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLMUŞ OLUR. SEYREDİLMEYEN FİLMİN GÖRÜNTÜSÜNÜN MUKAYESESİ YAPILAMAZ. COCA COLA AVUKATLARI, BİLİRKİŞİLER VE YARGITAY ÜYELERİNİN SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİ AYNIDIR. BU İŞİN EN KÖTÜ TARAFI İSE, ADALETİ DAĞITMASI GEREKENLERİN ADİL YARGI YAPMAMALARIDIR. BU, KAHREDİCİ BİR DURUMDUR.

SAYGIDEĞER ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKAN VE ÜYELERİ!..

Bilirkişi raporunun,  Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin tarafsız ve objektif olarak yazılıp yazılmadığına sizler karar vereceksiniz. Benim bu dünyada devletimden başka güveneceğim bir kurumum yoktur. Çünkü bu devlete 26 sene öğretmen olarak görev yaptım. Beni küçük görmeyiniz. Üç tanesi çıkan elli şiir kitabım, elli tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır. Mahkeme için emekli öğretmen maaşımdan harcadığım binlerce lira, ahiret hayatında katrilyonlar edecektir. Bilirkişi raporunun baştan iyice okunarak, yazdıklarımın doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Sözde bilirkişilerden davacıyım. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerini en yüce makama şikâyet ediyorum. Bilirkişileri ve Yargıtay üyelerini tarih affetmeyecek ve yargılayacaktır. Belki bu dünyada bir şey elde edemem. Mahşerde, Allah’ın huzurunda neler konuşulmuşsa, hepsi ortaya çıkacaktır. Kul hakkından kurtulamayacaklardır.

Saygıdeğer Anayasa Mahkemesi Üyeleri, Türkiye’de adil yargının olduğunu ispat etmelisiniz. Lütfen yazdığım her kelimeyi aklınızda tutarak okuyunuz. Üç kişiden oluşan sözde bilirkişi heyetinin yazdığı rapordaki en önemli çelişkili bölümleri dikkatinize sundum. Şu anda okuduklarınızı Yüce Allah, meleklerine yazdırmaktadır. Ahirette de yeniden mahkeme kurulacaktır. Bu mahkemede herkes eşit olacaktır. Yüce Allah Kur'an'da:''Âdil olun. Allah adaletle davrananları sever'' buyurmaktadır. Rabbimiz, kul hakkı ile karşıma gelmeyin buyurmaktadır. Adaletle davranmayarak, gücün karşısında boyun eğenlere hakkımı helal etmem mümkün değildir. Sizlerden sadece ‘ADİL YARGI’ ve adaletle karar vermenizi rica ediyorum. ’ dedi.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİ:
http://www.youtube.com/watch?v=A39QkWifqkw
ilişim çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız!..

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Dünyadaki İlk ve tek Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Reklamı Bana Aittir!..

Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7, VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.


NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU
ÂLEMDE İLK VE TEK
DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK

LÜTFEN ÖNEMLİ NOT BÖLÜMÜNDE YAZDIKLARIMA DİKKAT EDİNİZ!..

ÖNEMLİ NOT:
AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR  BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE  YAYINLANAMAZ.
BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR.

DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT  Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi  Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve  1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN  SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi,  bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin  imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve
mühürlendi.

1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ VE COCA COLA RÜYA REKLÂMININ EN ÖNEMLİ ORTAK ÖZELLİKLERİ:

Coca Cola, Noter Onaylı ‘Rüya’mı beş sene sonra kopyalamıştır.
Noter Onaylı ‘Rüya’nın konusu bir ‘Rüya’dır.
Coca Cola Reklâm Filminin konusu da bir ‘Rüya’dır.
Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı vardır.
Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı vardır.
Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı olan benim.
Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı olan kişi, rüya görendir.
Noter Onaylı ‘Rüya’da ben rüyasında yiyecek arayan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.
Coca Cola Rüya Reklâmında da rüyasında içecek arayan kişi, dünyadaki ilk ve tek kişidir.
Noter Onaylı ‘Rüya’da bilinmeyen, bulunamayan, ortada olmayan yiyecek maddesine rüyada ulaşma anlatılmaktadır.
Coca Cola Rüya Reklâmı’nda da aynen rüyada içecek maddesine ulaşma tekrar edilmektedir.
Ben, yiyecek bulmak için bulunduğum yerden kalkıyorum. Yürüyorum. Mutfağa gidiyorum. Buzdolabının kapağını açarak, içinde
yiyecek arıyorum.
Coca Cola Rüya Reklamında da içecek bulmak için aynı hareketler tekrar edilerek, arama yapılmakta ve mutfağa
gidilerek,buzdolabının içinde içecek aranmaktadır.
Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için ben rüyada İnternet üzerinden market arıyorum.
Coca Cola Rüya Reklâmında da rüya gören mutfaktan dışarı çıkar. Yürüyerek, cadde ve sokaklarda içecek bulmak için market
aramaktadır.
Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için verilen mücadeleden sonra ‘Rüya’dan uyanmaktayım.
Coca Cola Rüya Reklamında da rüyadan uyanma tekrar edilmektedir.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAKIN YOUTUBE VİDEOLARI

http://www.youtube.com/watch?v=Ogx2jwIMgkQ
http://www.youtube.com/watch?v=JAwzVGiKOp4
http://www.youtube.com/watch?v=DQoygdVpxeU
http://www.youtube.com/watch?v=R4dAyZUMews
http://www.youtube.com/watch?v=vPCPZX285Gw
http://www.youtube.com/watch?v=3W7E1t0oFic
http://www.youtube.com/watch?v=R4dAyZUMews
http://www.youtube.com/watch?v=EpkDzSi0xAY
http://www.youtube.com/watch?v=t3XyzV2h16U
http://www.youtube.com/watch?v=2Xrs2OS2CqI
http://www.youtube.com/watch?v=ytqL4kSJU3w
http://www.youtube.com/watch?v=Nu7_b_lkkCw
http://www.youtube.com/watch?v=JXYWylDJ03A
http://www.youtube.com/watch?v=qYcU_SzwMzo
http://www.youtube.com/watch?v=bDkMo2BicXc
http://www.youtube.com/watch?v=nzaIPefqU5U
http://www.youtube.com/watch?v=ecwp_r4kudM
http://www.youtube.com/watch?v=StOkFVksCiw

HASAN SANCAK

ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
05062730465  (Öğretmen Hattı)
ogretmen_hasansancak@mynet.com
Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11
55800-ALAÇAM-SAMSUN

SANCAK
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0431504
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0130180
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5828697
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5333534
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5227849
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5088082
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5135328
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593964
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4124330
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110731
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:407308
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398880
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3821056
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814733
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:3510143
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,297 Saniyede Yüklendi.