Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Dokuz Eylül Üniversitesi >DEU Bölümler >DEU Tıp Fakültesi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: tıp fakültesi
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Mesaj Panosu

Göster

Mesaj panosuna 35deniz35 'internetimi d..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gtmat 'BURS KESİLMES..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna meybi 'acil bayan ev..' konusunu açtı.

Göster

Mesaj panosuna gzmglsv 'bayan ev arka..' konusunu açtı.

Göster

Senin açtığın '..' konusuna bnnz şu cevabı verdi; '..'

Göster

Mesaj panosuna kartbasıpçıkana 'çeko..' konusunu açtı.

Tüm Mesajlar...

Üye İstatistikleri
 Rep TOP5

Rep:1787

blackandwhite

Rep:1681

by_jeem!!!

Rep:1676

Zatoichi

Rep:1542

Anstand

Rep:1219

türkçeci
 Üye İstatistikleri
 Mesaj TOP5

Anstand

mine89

türkçeci

DeNizLiLi

Zatoichi
 Tüm Liste İçin..

tıp fakültesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
Yazar
olgi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Emekli Yönetici

K.Tarihi: 24/Mart/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1003
Tesekkür: 358
Rep: 787
Mesajın Direkt Linki Konu: tıp fakültesi
    Gönderim Zamanı: 04/Kasım/2006 Saat 19:29

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, İzmir'in Balçova semti sınırları içinde İnciraltı bölgesinde yer alan bir sağlık yerleşkesinde kurulmuştur. Hızla gelişen ve bu gelişimini sürdüren fakültemiz yaklaşık 800 yataklı bir uygulama ve araştırma hastanesi ile bölge halkına nitelikli sağlık hizmeti verirken gerek mezuniyet öncesi, gerekse mezuniyet sonrası eğitimde çağdaş eğitim yöntemleri ile öncü bir kurum olmayı başarmıştır. Bilimsel araştırmalarda da dinamik kadrosuyla ülkemizde, uluslararası yayın sayısında ilk 5 tıp fakültesi arasında yerini almış durumdadır.

Fakültemizde 2001 verilerine göre 346 öğretim üyesi ve elemanı ile 937 tıp öğrencisi bulunmaktadır. Ek olarak Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden 28'i fakültemizde öğrenimini sürdürmektedir. Mezuniyet Öncesi Dönemde 1997 yılından bu yana ülkemizdeki ilk örneği olan "probleme dayalı eğitim" yöntemiyle "AKTİF EĞİTİM" yapılmaktadır. Probleme Dayalı Öğrenme ilkelerine uygun olarak staj dönemine gelen öğrencilerimiz için 2001 eğitim yılında, yine çağdaş bir eğitim yönteminin öncülüğü yapılarak, "Task Based Learning" adı verilen bir uygulamaya başlanılmıştır.Öğrenci merkezli, bütüncül yaklaşımı benimseyen, topluma dayalı , sistematik ve derinlemesine bilgi edinme amaçlı seçmeli öğrenme fırsatı veren bir programla şekillenmiş olan müfredatımız, öğrencilerimizin iyi bir iletişim becerisine sahip olmalarını, mesleksel değerler ve etik kavramları yaşamlarına taşımayı , mesleksel becerileri yeterliliğe dayalı eğitim ilkeleriyle tam olarak edinmelerini sağlayan özellikte, biyo-psiko-sosyal bakış açısıyla şekillendirilmiştir. Bu programın gerçekleşmesi için merkezinde probleme dayalı öğrenme oturumlarının yer aldığı çeşitli aktif öğrenme yöntemleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında entegre uygulamalar, alan çalışmaları, kliniğe giriş uygulamaları, sunumlar yer almaktadır. Progamda yaklaşık % 30 oranında planlanmış olan bağımsız öğrenme saatlerinde öğrencilerimiz başata kütüphane olanakları olmak üzere, bilgisayar salonu aracılığı ile internetten, öğrenme kaynakları merkezi aracılığı ile diğer çağdaş bilgi kaynaklarından yararlanmakta, özel çalışma modülleri ile belirli konularda derinlemesine bilgi edinme fırsatı bulmaktadırlar (Yöntemin tüm bileşenlerini tanımak için tıklayınız).

Tıp fakültemizde 40 ayrı anabilim dalı etkinlik göstermektedir. Bu anabilim dallarına son olarak Tıbbi Etik ve Tıp Eğitimi Anabilim Dalları katılmış bulunmaktadır.Anabilim Dallarımız mezuniyet öncesi eğitim alanında olduğu gibi mezuniyet sonrası eğitim ve sürekli tıp eğitimi alanlarında da çağdaş tanımlara uygun bir eğitim verme çabası içindedir. 2002 eğitim yılından itibaren tüm anabilim dallarında, tanımlanmış, programlandırılmış ve kredilendirilmiş bir uzmanlık eğitimi yürütülmesi için hazırlıklar tamamlanmıştır. Halen 19 anabilim dalı bu kapsamda bir eğitimi yürütmektedir.

SCI kapsamındaki yayın etkinliklerinin ödüllendirildiği kurumumuzda araştırma etkinlikleri giderek artan bir yoğunlukta sürmektedir. Araştırma etkinliklerinin desteklenmesi amacıyla BATOK adında bir kurul yapılandırılmış, üç ayrı alanda etik kurulları oluşturulmuştur. Bilimsel çalışmaların yayınlandığı Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Dergisi düzenli olarak basılıp dağıtılmaktadır.

Fakültemiz sosyal kültürel ve sportif etkinlikler açısından da zengin olanaklara ve fırsatlara sahiptir. Bu amaçla çalışan bir kurulumuz ve çok sayıda öğrenci klüplerimiz bulunmaktadır. Bu kurul ve klüplerin yıl boyu süren etkinliklerinin programına sitemiz ana sayfasındaki etkinlik takviminden ulaşabilirsiniz.

Düzenleyen olgi - 04/Kasım/2006 Saat 19:29
lithium Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 13/Temmuz/2007
Bölüm: Tıp
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 3
Rep: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Temmuz/2007 Saat 18:40
Tıpçı arkadaşlar nerdesiniz?
ouronur Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 05/Ağustos/2007
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Ağustos/2007 Saat 00:36
ben bu sene yazdım valla

3915.yim gelir mi bilmem o kadarını:D
siyah Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2007
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ağustos/2007 Saat 15:25
ben bu sene kazandım.. bısey soracağım bu ıngılızce muafıyet sınavı nasıl zor mu bır de ıngılızce okumak gereklı mı ust sınıflardan cevap yazan olursa cok sevıneceğim

karanlıktan kurtulmaktır......
dalessandro Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2007
Tesekkür: 1
Rep: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ağustos/2007 Saat 15:33
yatay geçişler hakkında bilgisi olan varmı?
tabi slm bu arada herkese ;)
gidb
tesekkür edenler: nayırnolamaz
nayırnolamaz Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ağustos/2007 Saat 13:01
yaw ben de bu sene kazandım acep deu tıp hakkında bılgı verecek bı arkadas var mı
nisa Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ağustos/2007 Saat 14:49
merhaba.. Sanırım buraya hep yeniler yazıyor bende bu yıl kazandım ve okullla ilgili ilk yıldan önünüze kadavra koyacaklar ve abartıp ilk dersten koydukları da oluyo gibi rivayetler duydum doğruluğu ne ???
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ağustos/2007 Saat 20:39
yaw beyler hanımlar hazırlık var mı bu okulda ayrıca harc parası ne kadar hangı hesap noya yatacak sıtede hıc bırnı bulamadım ama adamlar kayıt sırasında utanmadan banka dekontu ıstıyo parayı yatırdıgıma daır
nisa Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ağustos/2007 Saat 22:01
Ya eski öğrencilerden hiç kimse yokmu burda yeni bi yere geliyoruz en azından gideceğimiz yer hakkında biraz bilgimiz olsun
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ağustos/2007 Saat 09:57
nisa cok haklısın valla acmıslar baslıgı ılgılenen yok
nisa Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ağustos/2007 Saat 20:19
ya harcın ne kadar olduğu henüz belirlenmemiş ama geçen yıl 483 Ytl alınmış.
fenil Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 19/Ağustos/2007
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ağustos/2007 Saat 22:08
ben de bu sene yeniyim..
ve su anda bu forumda olma nedenim ingilizce muafiyet sınavının olup olmadıgı.. varsa da neye benzediği.. yardım edin lütfenn !!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:51721
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:591663
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4115018
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411588
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:401063
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:391228
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:389950
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38860
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351832
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345936
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ESHOT İNDİRİMLİ AKILLI KART UYGULAMASIDuyurularninest12306/Temmuz/2017-02:342700
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:331223
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Tarih BöLümü burayaaaa....DEU Fen - Edebiyat Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:33316
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323568
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32994
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,578 Saniyede Yüklendi.
e-ticaret sitesi izmir izmir web tasarım online siparış programı üye kart sistemi termal yazıcı restaurant programı su programı tüp programı kreş programı market programı veteriner programı taksi programı