Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Dokuz Eylül Üniversitesi >DEU Bölümler >DEU Güzel Sanatlar Fakültesi
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Film Tasarımı Bölümü
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 

Film Tasarımı Bölümü

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
faithcure Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 22/Haziran/2010
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Konu: Film Tasarımı Bölümü
    Gönderim Zamanı: 16/Ağustos/2010 Saat 22:57

bazı sorular:

1.Kaplumbağa terbiyecisi tablosunu kim çizmiştir
2.İyi kötü ve çirkin yönetmeni
3.kitap yazarları
4.kosmos filminin yönetmeni
5.hangi yönetmen türkiyede doğmuştur
6. hangisi doğulu yönetmendir.
7.şu yönetmenin karısının adı nedir
8.obkjetifnedir
9.diyafram nedir.
 
ve buna benzer sorular 100 adet. bu yıl boşluk doldurma yoktu
10.festivaller
anayasa da vardı...
eshki Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 29/Temmuz/2010
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ağustos/2010 Saat 07:12
aşk-ı memnu dizisinin yönetmeni kimdir?
aduuket2007 Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 25/Ocak/2010
Bölüm: Coğrafya Öğretmenliği
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos/2010 Saat 22:11
gerçektende çok alakasız sorular sormuşlar...çok da şaşırmadım açıkçası..dokuz eylül üniversitesinin olmadık zmanlarda marjinal kararlar almakta üzerine yok..bu sordukları sorulara çok iyi cevap verecek kişilerin zaten burda ne işi var..saçma sapan sorularla yetenek belirlenmez..bugün yavuz turgul bile enstrümental bir müzik dinleyerek öykü oluşturamaz..allah bize yardım etsin :)
aduuket2007
ogulcann35 Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 01/Kasım/2010
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Kasım/2010 Saat 17:35

arkadaşlar selam. ben lise son öğrencisiyim. üniversite olarakta dokuzeylül - film tasarım ve yönetmenliği bölümünü istiyorum.

bu yetenek sınavı hakkında biraz bilgi alabilirmiyim. sınav nasıl aşamalardan oluşucak. geçen seneden çıkmış örnek sorular varmı. birde bu sınava çalışmak için neler yapmalıyım.             bildiğiniz kitap vb. şeyler varmı sınava çalışmak için.   teşekkürler..
Earwen Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 06/Ağustos/2011
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Ağustos/2011 Saat 14:44
bende yardım istiyoruum
cuma_li Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 28/Eylül/2011
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Eylül/2011 Saat 01:06

cuma_li Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 28/Eylül/2011
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Eylül/2011 Saat 02:58
arkadaşlar şimdi kulaklarınızı ve gözünüzü dört açın beni dinleyin


Film tasarımı bölümünü kazanmak istiyorsanız popüler sinema kuramına hakim olmanız gerekiyor. peki nedir bu kuramdan kasıt? şöyleki; genel sinema tarihine genel bir bakış, sinemanın başlangıcından bir sanat oluşana değin rol oynayan kişiler, genel sinema akımları, ve genel olarak bir popülerite kazanmış olan yönetmenler. (tarihe fazla gömülmeden genel hatlarıyla). Gelgelelim sınav sorularının yapısına ve bu kuramla olan ilişkisine. Bu ilişki: Yönetmen,film, oyuncu eksenlidir. Bunu karıştırmamanız için sınav sistemini ve sorulara olan ilişkilerini yüzdesel olorak verecem.


SINAV BİR AŞAMALIDIR İLK BARAJ SINAVINI GEÇTİĞİNİZ TAKDİRDE MÜLAKATA KADAR ELENMİYORSUNUZ VE BU SÜRE İÇERİSİNDE ARA MÜLAKATLAR OLUYOR, İFADESİ GÜÇLÜ OLAN KAZANIR.

ŞİMDİ SINAVDAN BAHSEDEYİM

İLK BARAJ SINAVI

Burada 100 soru sorulur, bu herkesin malumu. Lakin; ne ne kadar nasıl sorulacak sorunsalı bu sınava giren öğrencilerin en büyük kaygısı. Açıklık getireyim.


100 sorudan yaklaşık 40 'kı yönetmen kültürü üzerinden gider. Filan filmin yönetmeni kim? filan yönetmen hangi filmi yönetmemiştir. filan yönetmenin bağlı olduğu akımın filmlerini aşağıdaki örneklerden hangisi yansıtmaz veya tersi.kim hangi akıma bağlıdır kim değildir. Tarzları sinema dilleri ve onu örnekleyen filmler gibi gider bu sorular. Yaklaşık 6 soru ise film içeriklerinden sınar bilgiyi, ş listesi hakkında hangisi söylenebilir veya filan film hakkında hangisi söylenemez gibisinden. yaklaşık 6 soru da sinema tarihinde yeri ağır olan bir oyuncunun oynadığı filmler ve oyuncular ekseninde sorulur. mesela r deniro hangi filmde oynamamıştır. tuncel kurtiz hangi filmde oynamıştır. dolayısıyla kim kiminle nerede kim yönettiden yola çıkar bu sorular. bu suruların hepsini toplarsak yaklaşık 60 tane ediyor. geriye kaldı 40 soru. Bu 40'ın 20'si genel bir edebiyat üzerinden gider, içinde roman yazarları tiyatro yazarları ve kuramcıları gibi(kolaydır, lakin aklınıza klasikler gelmesin son dönem popüler edebiyatçılar gelsin,orhan pamuk sorulmuştur, oğuz atay, elif şafak gibi lakina ağırlık yabancılaradadır). geriye kalıyor bir yirmi soru daha . bu sorulardan 4 tanesi günceldir, karstaki insanlık anıtının heykeltraşı, nükler santral nereye yapılması planlanıyor gibi... ve müzik tabii ki terimsel ve kuramsal sorulur, başka sanat terimleriyle karıştırılarak şaşırtmaya gidilir, ünlü bestekarlar, operacılar terimler karıştırılır ayıkla pirincin taşını derler :) 5 yada 6 yı geçmez. Geriye kalan 16 suru, popüler kültüre yöneliktir, düşünürler, milli sporcular, yabancı kanallar( bbs gibi), telvizyon kültürü( magazin gibi) buradan da biraz çıkarırısınız bir şeyler korkmayın.

İŞTE, İLK BÖLÜM BÖYLE BİR BARAJ SINAVINDAN OLUŞUR; LAKİN İŞ BUNDAN SONRA BAŞLAR, BU AŞAMADAN SONRA KİMSE TAMAMEN BİLGİSİNE VE YA HERHANGİ BİR ŞEYİNE GÜVENMESİN, BU SÜREÇ KENDİNİ KABUL ETTİRME SÜRECİDİR. PEKİ BU AŞAMADAN SONRA NELER SORULUR?


Hep derler ya :'' algıyı, ifadeyi, falanı filanı ölçen yazılı sınav'' diye.ORHAN PAMUK BİLE GİRİYOR OLSA BİLİN Kİ SİZİNLE EŞİT; ÇÜNKÜ SORULACAK YAZILI SINAVIN İÇERİĞİ OLAĞAN DIŞI ŞARTLARDA, BİRAZ DAHA AÇACAK OLURSAK; HANİ ŞU KRİZ YÖNETİMİ DEDİKLERİ GİBİ BİR DURUMDUR. KİMİN O ANKİ PSKOLOJİYLE NE YAZACAĞI BELLİ OLMAZ, SOĞUKKANLI OLUP İSTENEN EN YAKIN DAVRANMAK VİZEYİ VERİR VE MÜLAKATLARDA BU BÜLÜMDE OKUMA POTANSİYELİNİZİ YANSITIRSANIZ BİR KIRILMA NOKTASI OLUR; HOCALAR, ''İŞTE BUNU İSTİYORUM DİYEBİLİR. NEYSE BUNLARI DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZDÜR BEN SİZE HANGİ DONIMLA GİDECEĞİNİZİ TARİF ETMEDEN ÖNCE BU AŞAMALARIN YAPISI İLE İLGİLİ BİRAZ BİLGİ VEREYİM.

YÖNETMENLİKTE ŞU SORULDU:
 POLİSİYE TARZDA'' İMKANSIZ  AŞK'' TEMALI BİR FİLM ÖYKÜSÜ YAZINIZ.


BURADA GİZLİ OLARAK SEVDİRİLMEK İSTENEN BİR SİNOPSİSTİR BUNU ANLAYAN ADAY SİNOPSİSİN GEREKLERİNİ YERİNE GETİRİR VE VİZEYİ KAPAR. LAKİN SİNOPSİSİ BİLMEYEN BİR ADAY ROMAN TARZINDA VEYA POLİSİYENİN DIŞINDA GİBİ SAPMALARLA TAMAMLARSA YAZISINI Kİ BU BİR BAŞ YAPIT DA OLSA ELENİR. ÇÜNKÜ BİR SİNOPSİSİN GEREKLERİ ÇOK ÇOK BAŞKADIR. BU DA ADAYIN SİNEMAYA OLAN İLGİSİNİ ÜSTÜ KAPALI TEST EDER.


AYNI GÜNÜN ÖĞLE SONRASI KÜÇÜK BİR MÜLAKAT BAŞLAR, BURADA GİRECEK OLAN KİŞİLER UFAK UFAK ŞEKİLLENİR JÜRİNİN GÖZÜNDE. BU AŞAMADA YAZDIKLARINIZI İFADE ETMENİN YANINDA KENDİNİZDEN BAHSETMENİZİ VE HARİCİ BİR KAÇ SOHPETLE SİNEMACI KUMAŞINIZ TEST EDİLMİŞ OLUR. VE SON MÜLAKATA KADAR HERHENGİ BAŞKA BİR ŞEY İSTENMEZ ADAYDAN. ADAY SON MÜLAKATIDA KOTARIRSA VİZEYİ KAPAR. BU SON MÜLAKAT İLK MÜLAKATTA KENDİLERİNDE ŞEKİLLENEN KİŞİLER ARASINDAKİ ELEMELERDİR BİR NEVİ, TABİİ BURADA RESMİ ELEME GELMESİN AKLINIZA SADECE ONLARDA ŞEKİLLENEN PROFİLİİNİZDEN BAHSEDİYORUM. YAZDIKLARINIZ VE BİR ÖNCEKİ MULAKATTAKİ İFADENİZ HARMANLANIR. SON BİR KURCALAMA YAPILARAK ALINACAK KİŞİLER KESİNLEŞİR.  NEDİR BU KURCALAMA? MESALA; EN ÇOK HANGİ YÖNETMENİ SEVİYORSUN İŞTE ... SİNEMA DİLİ , KAÇ ÇAPLİN FİLMİ İZLEDİN, NURİ BİLGR CEYLEN HAKKIN NE DÜŞÜNÜYORSUN, 10 TANE GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ SAYABİLİRMİSİN GİBİ KOLAY VE FORMALİTE SORULARDIR. LAKİN DEDİĞİM GİBİ İŞ; KAĞIDA YAZDIKLARINIZ VE ONLARI SÖZLÜ OLARAK İFADE EDŞİNİZDE BİTİYOR. ZATEN BARAJ SINAVINI GEÇMİŞ ODAY SİNEMA ÖĞRENCİSİ OLMAYA MUSAİTTİR. SİZ İYAZILI VE SÖZLÜ İFADEYİ DENGELEYİN ÇAPLİNİ FİLAN ZATEN KENDİLERİ ÖĞRETECEKLERDİR. DOLAYISIYLA SON MULAKAT ZORLAYICI OLMAYACAK
GÖRÜNTÜ YÖNETMENLİĞİNE GELECEK OLURSAK


BARAJ SINAVINA BENZER BİR SINAVDIR LAKİN TEKNİK SORULAR ÜZERİNDEN GİDER. YÖNETMEN SORULARI GÖRÜNTÜ YÖNETMENLERİNE UYARLANIR BURAD ÇEKİP ÇEKMEMELERİ MEVZU BAHİSTİR VE SORUSU AZDIR. MUHTEŞEM YÜZ YILIN GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ KİMDİR GİBİ' DEN FAZLA ESNETEMEZLER. SORULARIN AĞIRLIK KISMI SİNEMA TEKNOLOJİSİYLE İLGİLİDİR. DÖNÜŞTÜRME, FİLTRE, 35 MM, KURGU PROGRAMLARI, SES PRIOGRAMLARI, RENK DÜZELTME PROGRAMLARI, STEDİKAM, AÇI, ÖLÇEK, ÇEKİM, ÇERCEVELEME, ZOOM, TRACK, PAN, TİLT, DİYAFRAM, NETLİK HALKASI,POZLAMA, ÜÇAYAK, ÖZNEL BAKIŞ AÇISI, NESNEL BAKIŞ AÇISI... DOĞRU YANLIŞ SORULARI, BOŞLUK DOLDURMA, ÇİGİ ROMAN YAZARLARI; ZOGOR, RED KİD, KIZILMASKE GİBİ LAKİN BANKODUR TAMANMINI YALAYIP YUTMAKTA FAYDA VAR... BUNA BENZER TEMEL SİNEMA TEKNOLOJİSİ LAKİN O KADARDA ZOR DEĞİLDİR. BURADA ÖNEMLİ OLAN GÖRÜNTÜ YÖNETMELERİDİR SINAVDA AĞIRLIĞI OLMASA DA MÜLAKATDA TAPACAK KADAR İYİ BİLMENİZİ İSTEDİKLERİ BİR KAÇ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÜZÜRENDEN ZORLAYABİLİRLER. BU İŞİ YAPACAKSANIZ İYİCE ARAŞTIRMAK GEREKİYOR G YÖNETMELERİNİ; HEM NORMAL YÖNETMENLİĞE GÖRE DAHA KOLAYDIR BU DEDİĞİM GİBİ ÇEKİP ÇEKMEME MESELESİ, TARZI ZATEN FİLDEN FİLMİN YÖNETMENİNDEN ÇIKARIRSINIZ MESELE DEĞİL.
BU SINAVI ÖĞLEDEN SONRASINDA İSE MÜLAKATA ALINIRSINIZ, BAŞLANGIÇTA KORKUTABİLİR MA GEREK YOK, G YÖNETMELERİNİ İYİ TAKİP ETMİŞSEN VİZEYİ KAPARSIN. YAPTIRDIKLARI BASİT BİR ŞEY MESELA İÇERİDEKİ DEKORU ÇERÇEVELEMENİZİ İSTERLER, FOTOĞRAF ÇEKİP ÇEKMEDİĞİNİZİ SORARLAR. KAMERA BİLİNÇLİ OLARAK KONUMSUZDUR BUNU DERT ETMEYİN DEKORA GÖRE ALÇAK VEYA YÜKSEK OLABİLİR. ALÇAKSA SEHPA VE VAZOYU ÇERÇEVELEYİN. YÜKSEKSE BİR TİLT HAREKETİ İLE GENEL BİR PLAN ALIN YADA KAMERAYI YÜSEĞE ÇIKARIP EXTREM BİR BAKIŞ AÇISI YAKLAYIN. BURADA ÖNEMLİ OLAN ÇERCEVELMEYİ VE KOMPOZİSYONU BOZMADAN BÜTÜNCÜL BİR ŞEKİLDE YAPMANIZ. LAKİN KESİNLİKLE YAPAMADIĞINIZ ŞEYLERE MAZERET BİLDİRMEYİN. VİZÖR NEDEN KAPALI, BİRAZ ALÇALTABİLİRMİYİM, TRİPOT YAMUK MU GİBİ UKALACA SORULARDAN KAÇININ EĞER DEĞİLSENİZ PROFESYÖNELCE DAVRANMAYA ÇALIŞMAYIN, UNUTMAYIN Kİ HENÜZ SİNEMA ÖĞRENCİSİ ADAYISINIZ.


BU DA SON OLARAK ORTAK BİR MÜLAKATA GİDER , BU ARADA ÖNEMLİ BİR NOT; SİZE TERCİHLERİNİZİ SORDUKLARINDA OLMAK İSTEDİĞİNİZ DALDA ISRARCI OLUN. MESELA BAZI SORDUKLARINDA GÖRÜNTÜ DİĞER SORDUĞUNDA YÖNETMENLİK DEMEYİN. NEDEN GÖRÜNTÜ VEYA NEDEN YÖNETMENLİK CEVABININ NEDENİNİ TUTKULU VE MANTIKLI BİR ŞEKİLDE AÇIKLAYIN, BİR ŞIP SEVDİ GİBİ DURMAYIN VE KARA BİR İDEALİST GİBİDE DAVRANMAYIN. DEĞİM GİBİ GÜZEL İFADE VE SONRASINDA SONSUZ DENGE BUNU UNUTMAYIN.

SON OLARAK
 BU SINAVLARA ŞUNLARSIZ GİTMEYİN KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE!
AKSİ HALDE BİR YILINIZI DEĞİL KOCA BİR SİNEMA TUTKUNUZU YAKARSINIZ.
BUNLAR NELER.

YAZINSAL OLARAK DIRAMATİK BİR YAPI OLUŞTURABİLME.
SİNOPSİS,TERTMAN,SENARYO KURGUSU VE ÖĞELERİ.
YAZDIKLARINI storyboards ( STORİBORT) İLE BELLİ KARELERDE ANLATABİLME,
AÇI, ÇEKİM, ÖLÇEĞİNİ MEKANIN ORAN VE ORANTISINA UYDURABİLME. RESİM YETENEĞİNİZİN OLMASI GEREKMEZ CİN ALİ ÇİZEREKTE ANLATABİLİRSİNİZ ONLAR İÇİN ÖNEMLİ OLAN HANGİ AÇILARDA, ÖLÇEKLERDE, VE ORANTILARDA ANLATTIĞINIZ. LAKİN CANLANDIRMA FİLM VE TASARIM ' GİRECEKSENİZ ÖNEMLİ OLAN ÇİZİM KALİTENİZDİR VE BUNU DA YAPAN ÇOK AZ ÖĞRENCİ. İLGİNİZ VARSA KISA BİR SÜRE RESİM EĞİTİMİ ALIP BARAJI GEÇTİKTEN SONRA BU BÖLÜME YERLEŞEBİLİRSİNİZ.  


TÜM BÖLÜMLER İÇİN OLMAZSA OLMAZLAR.
GENEL KÜLTÜR, YAZINSAL İFADE, DRAMATİK YAPI, SÖZLÜ İFADE, TEKNİK, DENGE, DENGE, DENGE...


BAŞARILAR.cuma_li Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 28/Eylül/2011
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Eylül/2011 Saat 03:27
BİRAZ KİTAP DA ÖNEREYİM.

YÜZ YILIN YÜZ YÖNETMENİ VE YÜZ YILIN YÜZ ELLİ OYUNCUSU atilla dorsay
SESSİZ SİNEMA nilgün abisel
DÜNYA SİNEMASINDA AKIMLAR J. Dudley Andrew
SİNEMATOGRAFİ
Blain Brown

ve HERHANGİ BİR SENARYO KİTABI

BU KİTAPLAR VE GÜNCEL SİNEMA TAKİBİ İLE BU SINAVI KOTARIRSINIZ. TABİİ ÖNCESİNDEN BELLİ ABŞLI BİR UĞRAŞINIZI VE YA HEVESİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK SÖYLÜYORUM. BUNLARIN HARİCİN ÇOK DERİNLEMESİNE OLAN KİTAPLARDAN KAÇININ EĞER BİR KAÇ AYDA HAZIRLANACAKSANIZ TABİİ. İLLEDE UZMALAŞACAĞIM DİYEDE DE BİR YERE SAPLANMAYAN POPÜLER, GENEL, ÖZEL, VE ÖNEMLİ OLANA YOĞUNLAŞIN. BU KİTAPLARI LAYIKIYLA ÇALIŞAN BİR ATAOM MÜHENDİSİNİN BİLE BARAJ SINAVINI GEÇECEĞİNE EMİNİM.( BU ARADA ÖYLE ATOM MÜHENDİSLERİ, UZAY MÜHENDİSLERİ, MATEMATİKÇİLER VARDIR Kİ DEĞME SİNEMACIYA TAŞ ÇIKARIR, BENİMKİSİ BİRAZ DAHA NETLEŞTİRMEK AÇISINDAN)
ayhan35 Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 23/Mart/2012
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart/2012 Saat 01:59
canlandırma film tasarım mülakatları hakkında bilgi almak istiyorum sınavdan sonra neler karşıma çıkacak ? 
Lanet12 Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi


K.Tarihi: 05/Ocak/2012
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Mart/2012 Saat 23:48
cuma_li 
Teşekkürler,gerçekten çok yardımcı oldun..Daha fazla bilgi paylaşmak isteyen varsa durmasın :)
mmmylmz Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 23/Nisan/2012
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Nisan/2012 Saat 17:08
cuma_li, çok teşekkürler.
ninest123 Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 13/Haziran/2015
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 148
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Temmuz/2017 Saat 02:31
df regdf gdg 
mt0706
mt0706


 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0434661
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0133052
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5831582
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5336732
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5230698
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5097336
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5138179
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:594054
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4124575
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110785
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:407542
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398912
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3821513
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814768
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:3510281
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,453 Saniyede Yüklendi.