Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: kadin gibi kadin nasil olmali
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
 

kadin gibi kadin nasil olmali

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: kadin gibi kadin nasil olmali
    Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:09
kadının yine kadın gibi oluşunu bir kısım ataerkil, maço söylemler aracılığı ile çerçeveleme ve sonra da onu "oluş biçimi klavuzu" olarak kadına dayatma maksatlı soru ve onun anonim cevabı.

tıpkı cindrella'nın pabucu gibi bir şey. soru bu kez "ayakkabı ayağına uyacak mı dene bir bakalım"dan ziyade; çizilen bu çerçeveye oturmak ile ilgili.

bakalım dünya üzerinde milyarlarca kadın olarak varoluşumuz hangi kritelere cevap veriyor oluşumuz ile ilgili imiş, kopenhag kriterleri misali, kadınlığın kriterleri nelermiş:

1. ava gardner:
"kadın dediğin güzel olacak arkadaş . şöyle savurdu mu eteğini, ruhun rüzgarına kayacak. bacakların, ayakların, bilekten bağlı ayakkabıya tutunan parmakların, seyrine doyamayacaksın."

2. bakımlı ve dürüst
"bakımlı olacak kadın dediğin .saçları ipek , topukları pembe, boynu ince, salındı mı kuğu gibi zarif olacak ve zarifliğinin ortasında bir hanımefendi barındıracak. güzel olacak ama kaşı, gözü, bacağı, iki meme ucundan önce, sözü doğru, ruhu aydınlık olacak, güzelliği komple olacak. korkmayacaksın gecenin bir vakti sol cenapta yüzünü gördüğünde. yeni bir kabus gibi yaşamayacaksın gerçeği de."

3. kadınca hinlikleri olan, erkeği evde tutmayı meslek edinmiş, mütevazi, flört etmeyen

"güzel olacak ama, aklını evde tutacak kadar da akıllı.... seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak... bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz beni böyle. rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek küçük kurtçuklarla. sıradan ve
kabullenir yaşamanın ne demek olduğunu sindirmiş olacak içine..asla şatafat düşkünü olmayacak. doğum günlerinde bir sıcacık öpücüğün yerini, tek taş bir de beears'ın alamayacağını algılayacak kadar doygun olacak. hatırlaman yetecek özel günleri, pahalı bir hediyeyle savuşturmadan. sadeliğin içinde farkedilir olabilmeyi, gösterişli kıyafetle bir
tutmayacak. duruşu, oturuşu, yürüyüşü abartılı değil, basit hiç değil, sadelikten
oluşacak. kendini süs bebeği gibi ortaya atıp,fingirdeşmeyecek başkalarıyla."

4. milliyet gazetesinin güzel kadın yazarı

"ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak. bizi kim yönetir, nasıl yönetir , demokrasi , monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla cahilliğini güzelliğiyle örtmeye yeltenmeyecek."

5.ev ekonomisi duayeni

"gezip, eğlenmesini bildiği kadar, pazar parasını kozmetiğe yatırmaması gerektiğini, domatesin, ekmeğin, soğanın, kıymanın kaç para olduğunu bilecek. cak cak telefonda konuşup, niye böyle fatura geldi hayret tribine girmeyecek."

6. doğuştan terzi, temizlikçi kadın, en büyük meselesi bir erkek elde etmek ve sonra da onu elde tutmak olan

"eşini dostunu kollayacak ama içi vıcık vıcık dedikodu yumağının içinde kaybolmayacak.
marka düşkünü, moda düşkünü olmayacak kesinlikle...takip edecek ancak yakışanı seçecek. sökük, paça boyu, fermuar dikmeyi bilecek, her seferinde terzi aranmayacak pırnık pırnık. elinden her iş gelecek. marifetlerini sadece seni elde ederken değil, seni elde tutarken de gösterecek ve tüm bunlar içinden gelecek içinden, göstermelik olmayacak."

7. dilsiz imaj maker, katharine hepburn,

"adamın siniri bozmayacak, tepesini attırmayacak, cinleri başına toplamayacak, körolası dilini gerektiğinde yutacak..çarşı pazar görmesini, sana don kilot almasını, gömlek ayakkabı
numaranı bilecek...ve zevki seni giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini giydirmeyi bildiği gibi. orada burada dedikodu yapmayacak, laf taşımayacak, ayıkla pirincin taşını durumlarına sokmayacak. ortalık yerde kahkahalarıyla sebepsiz çınlamayacak. dekoltenin dozunu kaçırmayacak ama sıkı sıkıya da kendini ambalajlamayacak. açık saçık olan elbisesi değil, sana olan ilgisi olacak ve bunu gösterebilecek medeniyeti... onu bir kediyi sever gibi seveceksin yanıbaşında ve huzurla..."

8. ilgiye ihtiyacı olmayan, regl olmayan, pms geçirmeyen, çok affedici

"öyle 'çağırdım, gelmedin, geç kaldın, aramadın, sormadın, kiminleydin, hesap ver' yapmayacak. sana yüreğiyle güvenecek, inançlarıyla sokulacak. bilmem kimin sözüne aldırmayacak, asla arkadaşlarının arkasından konuşmayacak,hele küfür hiç etmeyecek. sınırını zorlamayacak, salya sümük ağlamayacak,kıytırık nedenlerden hır gür çıkarmayacak. sözü dinlenir, anlaşılır olacak. bir hatayı allayıp pullayıp abartmayacak."

9. kuru temizlemeci, kendi kendine her koşulda yeten

"gömleklerini o ütüleyecek ve o gömleğe hangi pantolon yakışır bilecek. ama hayatı giyim kuşam üstüne kurulmayacak. uyum ve uyumsuzluk nedir bilecek. bir kere,topuklu ayakkabıyla spor ayakkabının ayrımını yapabilecek arkadaş ! dağa çıkarken rugan ayakkabı giymeyecek. 'of yoruldum, beni ara,beni al, beni bul, bunu isterim' değil, 'sence de uygunsa,
yanındayım, ben gelirim , merak etme' olacak lügatında. tereciye tere satmayacak
yani."

10.duygularını açıkça ifade edebilen

"hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. cesur olacak cesur. "seni seviyorum" derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek ve arkandan laf etmeyecek...."

11. huzur veren geyşa

"kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş. koyun gibi yatmayacak, kımıl kımıl olacak yatakta. aklını başından alacak ama, aklını sadece bununla yormayacak. delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine koyacaksın kendini,ruhunu, herşeyini. aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin.

kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin. bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük. yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak."

12.kylie minogue, katolik nikahına inanan anneannem,

"en seksi leydi olmayı da bilecek, hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de. cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek,küsmeyecek,süründürmeyecek. kadın dediğin ayıp nedir bilecek.sıkboğaz edip seni yalancı durumuna düşürmeyecek. seni öyle bir tutacak ki arkadaş, sen bile şaşıracaksın öyle tutulduğuna. iki lafın başı, her tartışmada ayrılalım tehtidi savurmayacak. sabırlı olacak ve asla gururuna dokunmayacak..."

13. profesyonel aşçı, ev ekomomisi uzmanı

"tuzu az, şekeri çok gibi limiti olmayan prosedürsüz yemeklerle işi olmayacak. şöyle pastırmalı kurufasülyenin yanına tereyağlı pilavı konduracak şüphesiz. salatasız oturmayacak yemeğe.
temiz olacak herşeyden önce mesela köfteyi mıncıklarken elleri . yahut pahalı parfümlerin sindiği, süslü püslü boyacı küpü gibi, her öptüğünde bulaşık bir tadın kaldığı bir kadını öpmeyeceksin."

14. zeki, zekasını erkeği hamur gibi karmaya harcayan

"buram buram aşka sarılacaksın arkadaş! buram buram kadın kokacak kadın dediğin.
kadın dediğin güzel olacak ama eli yüzü düzgünden çok öte birşey. zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da..."

15.borsacı, iktisatçı, jean d'arc ruhlu, femme fatale kılıklı

"paranın gücünü bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak. değerlerini bir anlık hevesler uğruna terketmeyecek. namussuzluğunu,
ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek ,üstüne sevgili edinmeyecek."

16. ketum

"sarışın, ela gözlü, normal bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya...
kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir,olacak. bileceksin ki ; konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha.ağzı sıkı olacak kadın dediğin. sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak..."

17. gurur kırmayan prensipli ukala

"para lazımcılardan, kürkçülerden, cep telefonu manyaklarından,dırdırcılardan, unutkanlıklarını senin üzerine atanlardan,kendi yetersizliğini seni suçlayarak rahatlayanlardan, raf süslerinden,tehtidkarlardan, kaçaklardan, kıkırdayanlardan, boş bakanlardan olmayacak.
saflığı, cahilliği, a...llığı oynamayacak, biraz ukala olabilir ancak sana rol yapmayacak. komplekslerini güzelliğiyle örtmeye çalışmayacak. bir şeyi çok isterse ve inançları doğrultusunda yapacak."

18. kendisi ile barışık

"en önemlisi kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana
ne hayır gelir. bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne
toprağa... koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini
de şehvetle. analığını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya
hürmet etmeyi de..."

19. sevgili, arkadaş, anne, kız çocuğu

"kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek. parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle , sınırlamayacak. hem sevgilin, hem arkadaşın, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla...bileceksin ki evde 'o' kadın tarafından beklenmenin zevkini hiçbir zevk yaşatamaz sana..."

20. tüm bu varoluşu haklı kılan gerekçe, demokrasi, seçimle iş başına gelme:)

"öyle bir kadın işte... vardır vardııııııııır!.."sende adam olacaksın seçmesini bileceksin"

sonuç: bakınız "kadın gibi kadın nasıl olmalı" imiş:

seyirlik güzellikte, bakımlı bir hizmetçi, dürüst ama o dürüstlüğe inat kadınca hinlikleri, entrikaları olan, erkeği evde tutmayı meslek edinmiş, mütevazi , flört etmeyen, ev ekonomisi duayeni bir ava gardner, ayrıca; en büyük meselesi bir erkek elde etmek olan doğuştan terzi, doğuştan temizlikçi bir rita hayworth, ilgiye ihtiyacı olmayan, regl olmayan, pms geçirmeyen, çok affedici, kuru temizlemeci bir katharine hepburn, kendi kendine her koşulda yeten, duygularını açıkça ifade edebilen dilsiz bir geyşa, kylie minouge gibi görünen ve fakat katolik nikahına inanan bildiğiniz ninem, çok zeki ama bu zekasını erkeği hamur gibi karmaya harcayan bir iktisatçı, ketum, erkeğin yaralı bir organ gibi taşıdığı gururu konusunda hassas, prensipli ve ukala bir profesyonel aşçı, sevgili, arkadaş, anne, kız çocuğu yüzleri bulunan, çarşı pazar gezip erkeğe ekonomik iç giyim malzemeleri temin eden bir jean d'arc ve tüm bunlara rağmen kendisi ile barışık bir milliyet gazetesi köşe yazarı ...

ve tüm bu nitelikli varoluşunun tek nedeni; herhangi bir erkeğin seçimine layık olmak...LOLLOLLOLLOL

alntı = ekşi sölük


Düzenleyen 35 AML 35 - 23/Ekim/2008 Saat 21:10
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
tesekkür edenler: zübük
I<ÜBr@ Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Forum Hayaleti

K.Tarihi: 17/Ağustos/2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1865
Tesekkür: 360
Rep: 872
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:29
yani warya sanki erkekler 4/4lüklerde kdnlrnda öyle olmasını istylr..şu olayın bide erkekler için olanını koysanızda brzda onları öğrensek... ConfusedConfused
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:34
onuda sen bul LOL

kıskanma çalış seninde olurWink
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:34

tüm bu saptamalar sadece istek ve arzuyla snırlı kalan ve daima da kalmak zorunda olan seyler..

ne erkekler kadınların tam istedigi erkek ne de kadınlar erkeklerin istedigi kadın olabilecekler.. kaldı ki (bence) kadın ya da erkek farketmez karsısındakinin "istedigi gibi" olan kişi zaten KİŞİ degildir.. o yüzden bence tüm bunlardan ziyade insan kendi olmalı digeri de onu oldugu gibi kabullenebilmeli =)


Düzenleyen dont_pain - 23/Ekim/2008 Saat 21:35
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:37
hep bir düzenleme anlayışı içindesin Smile
istediği gibi olan kişi kişi değildir değil
eğer karşındakini istediği gibi yapıyorsa karşındakide bu durumdan memnunsa ozman o kişi KİŞİ olmaz Wink yanlış saptama
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:40
bence dogru saptma =)
 
kendi istedigini bikenara itip karsındakinin istedigini yapıyorsan orda ne özgür iradeden ne akıl gücünden ne de KİŞİlikten söz edebilirsin=)
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:41
onun için ne yapmalıyız melek hanım
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:45
ilk önce kendin olmayı basarabilmelisin, kişiliğinden taviz vermemeyi..
seni seven insanın gercekten SENİ sevmesi gerektiğini unutmamak lazım bence =)
 
 
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:49
beni kimse sevmiyorki LOL
ondan beni değiştirmeye çalışanda yokSmile
beni seven insanın gerçekten BENİ sevmesi gerektiğini düşünüyorumWinkADAMINA GÖRE AWAY!!!
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:51
aferinn :D
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:52
onur duymalıyım melek aferin dedi
ohh be başardım sonundaWink
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim/2008 Saat 21:58
çalışan basarır :D
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0431417
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0130102
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5828620
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5333449
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5227773
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5087830
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5135249
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593964
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4124323
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110731
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:407283
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398880
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3821039
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814732
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:3510139
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu GörBu Sayfa 0,469 Saniyede Yüklendi.