Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel >Köşe Yazıları
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: 'O kadından nefret ediyorum'
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu'O kadından nefret ediyorum'

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Konu: 'O kadından nefret ediyorum'
    Gönderim Zamanı: 21/Temmuz/2008 Saat 12:17
Emre AKÖZ
20080608030629.jpg
'O kadından nefret ediyorum'
21 Temmuz 2008 09:11
Sabah

The Times gazetesinden Janice Turner, ' İslam ve Türkiye'deki Büyük Türban Savaşı' adlı incelemesini hazırlarken birçok kişiyle konuşmuş. ( 18 Temmuz ) Bunlardan biri Prof. Aysel Ekşi.

Kimdir Aysel Ekşi? İngiliz gazeteci okurlarına onu şöyle anlatıyor: Çocuk ve genç psikiyatrı. 74 yaşında. International Hospital İstanbul'da çalışıyor. Eskiden İstanbul Üniversitesi'nde görev yapıyordu.
Ancak Aysel Hanımın bir özelliğini atlamış Turner: O aynı zamanda, Hürriyet gazetesinin başyazarı Oktay Ekşi'nin eşi.
Röportaj sırasında Aysel Ekşi'ye, o akşam Cumhurbaşkanının eşi Hayrünnisa Gül ile buluşacağını söylüyor Turner.
Bunun üzerine Aysel Hanım, hışımla masasına vurarak bağırıyor: " O kadından nefret ediyorum! "
(İngilizcesi: "When I say I will be taking tea with Mrs Gül that evening, Dr Eksi bangs her desk with passion and cries " I hate her !".)
Bir kişi, diğerinden kolay kolay nefret etmez. Çünkü 'nefret' ruhu 'kemiren', taşıması zor bir duygudur.
'Terzi kendi söküğünü dikemez' derler ama yine de bir psikiyatrdan bunu duymak garip gelebilir. " O anlamda söylememiştir " diye düşünebilirsiniz.
Ancak masaya da vurmasından anlıyoruz ki gelişigüzel kullanılmış, ağızdan kaçmış bir kelime değil bu. Gerçekten de Hayrünnisa Gül'den nefret ediyor Aysel Hanım. Hıncını masadan çıkartmaya çalışıyor.
Her şeye rağmen tuhaf!
Tuhaflık şurada: Sokaktaki bir vatandaş, Abdullah Gül'den nefret edebilir. Çünkü Gül bir siyasi aktör, bir karar verici. Dünden bugüne; yaptıkları ve yapmadıklarıyla nefret uyandırmış olabilir. Bu mümkün.
Peki ya Hayrünnisa Gül?
Bugüne kadar kimsenin tavuğuna kış dememiş bu hanımı sevmeyebilirsin. Hoşlanmayabilirsin. 'First Lady'liğe uygun bulmayabilirsin.
Hepsi tamam da, ondan nefret etmek için nasıl bir sebebi olabilir insanın? Hem de bir psikiyatrın?
Şaşırtıcı bir durum!

Ama biz bu durum karşısında hiç şaşırmıyoruz; değil mi arkadaşlar?
24 Şubat (2008) günü buradaki yazının başlığı neydi? Hatırlayalım: "Evet, nefret ediyorlar."
Niye yazılmıştı?
Çünkü Hürriyet'in yayın yönetmeni, "Laikler, dindarlardan nefret eder mi" diye sormuş ve etmediklerini öne sürmüştü. ( 23 Şubat )
Biz nefret ettiklerini biliyorduk elbette. Nedenini de anlattık. Yine de "Yok canım, niye etsinler" diyenler çıkmıştır.
Ama işte şubattan temmuza, sadece beş ay içinde, takke düştü, kel göründü:
Dindarlardan, türbanlılardan nefret ediyorlar ve bunu hiddetle ifade etmekten de çekinmiyorlar. (' Takkesi düşen laikçi': İmgenin komikliğine bakar mısınız?)
Bu durumda iki şık var: Ya yalan söylüyordu Hürriyet'in yayın yönetmeni ya da yakınlarının duygularını kavramaktan acizdi.
Oyum ilk şıkka: Herhalde bunca yıllık başyazarının eşini, sizden benden daha iyi tanıyordur; değil mi?
Bugünkü yazıyı da 24 Şubat'taki gibi bitirelim:
"Bir de 'Asıl liberaller, laiklerden nefret ediyor' diyorlar ki aymazlığın dik alasıdır. Liberal demokratlar, laikçilerden sadece darbe çığırtkanlığı yaptıklarında nefret eder.
Bunun haricinde dalga geçerler."
Not: Acaba Prof. Aysel Ekşi, International Hospital'a başvuran türbanlı gençlerin ruhsal sorunlarıyla ilgileniyor mu? Yoksa hastayı görür görmez, "Türbanını çıkar da gel" mi diyor? (Masaya da vurarak!)
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
tesekkür edenler: esra89ksk circuit_
sahip Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 03/Kasım/2006
Gönderilenler: 779
Tesekkür: 257
Rep: 364
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2008 Saat 23:43
Orjinalini yazan: DeNizLiLi

(' Takkesi düşen laikçi': İmgenin komikliğine bakar mısınız?)

harbiden de komik olmuş yaLOL.
Doğdu sevinçten ağladılar, öldü üzüntüden.
O bu arada yaşadı, hiç düşünmediler.
HiLaL Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 28/Ağustos/2007
Bölüm: Matematik Öğretmenliği
Gönderilenler: 829
Tesekkür: 58
Rep: 110
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Temmuz/2008 Saat 15:33
walla neleri düştü bilemem ama ikili oynadıkları her hallerinden belli oluyor zaten;]
kalbim tek başına da atar, destek ünite istemez
senem Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 08/Mayıs/2008
Bölüm: İktisat(İngilizce)
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 3
Rep: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Temmuz/2008 Saat 01:23
ewet laikler dndarlardan nefret eder ama dinsiz deildirler..we neden nefret ederler? çnkü din artık sömürü haline geldi insanlar bunu allah a yakın olmak için deil halktan oy toplamak için kullanıolar we bizim halkımız o kadar saf ki hemen oltaya gelio..acı ama gerçek..
benden bir ruhsuz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden bir hissiz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden bir uyumsuz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız..?!
tesekkür edenler: Fredd
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Temmuz/2008 Saat 01:31
Sadece oy toplamak için kullanılsa iyi.. Ama hepsini de aynı kefeye koymamak lazım nasıl ki laiklerin hepsinin de aynı kefeye konulmaması gerektigi gibi..

Ayrıca yazıda Hayrünisa Gül hakkında kimsenin tavuguna kışt dememiş bir gariban insan havası verdirilmeye çalışılmış ki aynı Hayrünisa Gül AİHM de Türkiye aleyhine türban davası açmıştı..
senem Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 08/Mayıs/2008
Bölüm: İktisat(İngilizce)
Rep: 4
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Temmuz/2008 Saat 12:42
kesinlikle..
benden bir ruhsuz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden bir hissiz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden bir uyumsuz yaratmayı nasıl başardınız..?
benden sizden biri yaratmayı nasıl başardınız..?!
Nhemasvs Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 08/Şubat/2008
Rep: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 15:00
hayrünnisa gül'den nefret etmiyoruz ama onun
köşk'e yaptığı gereksiz harcamaları devlet kesesinden
yaptığını biliyoruz...
yüreğim derbeder
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 20:20
Orjinalini yazan: senem

ewet laikler dndarlardan nefret eder ama dinsiz deildirler..we neden nefret ederler? çnkü din artık sömürü haline geldi insanlar bunu allah a yakın olmak için deil halktan oy toplamak için kullanıolar we bizim halkımız o kadar saf ki hemen oltaya gelio..acı ama gerçek..

Kendi adına konuş..Laik ler dindarlardan nefret edermiş..hadi canım sende...

Ben laik cumhuriyetten yana birisi olarak dindarlara saygım sonsuzdur.Din bir takım insanlar tarafından kullanılıyor olabilir.Bu insanlar dini kullanıyor diye ben neden dindarlara düşman olayım.Atatürk te kullanılıyor.Şimdi ben Atatürk e düşman mı olmalıyım veya Atatürk kullanılıyor diye siz Atatürk'e düşmanmı olmalısınız.Bu kadar basit değil bu...

Dindarlık ile dinciliği(siyasal islamcılığı) birbirine karıştırmayın...
"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
esra89ksk Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 20/Ağustos/2008
Gönderilenler: 262
Tesekkür: 79
Rep: 200
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 21:47
laikler dindarlardan nefret etsede etmesede gercek manada dindar denilebilecek bir müslüman laiklerden dahi nefret edemez.bir gemide 10kişi bulunsa bunlardan 9u suçlu yada ölümü hakeden olsa,1i masum olsa,gercek bir müslüman o 1i hatrına o gemiyi batırmaz.böyle inceliklerle dolu,sevgiyi ve düşünceler zıtta olsa birbirine tahammül edebilmeyi,birbirini hoşgörmeyi tavsiye eden bir dinin inanları olan dindarlarda laiklerin yada baskalarının kendisinden nefret etmesine sebebiyet vermez.bu noktada biraz nefret edenlerin kendilerine dönüp bakması gerekmezmi?

"Ne beyan-i hale cu'ret, ne figana takatim var.Ne reca yi vasla gayret, ne firaha kudretim var."
tesekkür edenler: omço Zatoichi
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 22:28
Orjinalini yazan: esra89ksk

bir gemide 10kişi bulunsa bunlardan 9u suçlu yada ölümü hakeden olsa,1i masum olsa,gercek bir müslüman o 1i hatrına o gemiyi batırmaz.

Şimdi bu sürekli söylenir ama bunun doğruluk pay ne kadardır.
Peki bunu şöyle söylesek nasıl olur.

bir gemide 10 kişi bulunsa bunlardan 9u suçlu yada ölümü hakeden olsa, 1i masum olsa, eğer o masum olan gerçek bir İnsan ise o 9un cezasını çekmesi için kendini feda eder ve gemiyi batırır.(Söz konusu Milli değerler ise...)

bugün de Türk'tür
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
esra89ksk Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 20/Ağustos/2008
Gönderilenler: 262
Tesekkür: 79
Rep: 200
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 23:32
burda söz konusu olan o 1kişinin davranışı deil.vurgulanmak istenen geminin dışındaki insan.müslümanlığın hassasiyeti anlatılmak isteniyo.benim cok hosuma giden bi anektot..gercekliği konusuna gelince bu temsil olması gerekeni anlatır.yani  bir inanan böyle olmalıdır der.bu açıdan doğru.ha insanlar böyle davranıyomu?işte buda hassas insanla öle olmayanı ayıran nokta!!anlatabildimmi?:)

"Ne beyan-i hale cu'ret, ne figana takatim var.Ne reca yi vasla gayret, ne firaha kudretim var."
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 23:55
Söylediğini anladım, olması gerekeni anlatır diyorsun ama söz konusu milli değerler ise benim yazdıgımda olması gerekeni anlatır :)
bugün de Türk'tür
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0431962
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0130602
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5829116
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5334003
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5228261
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5089442
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5135737
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593986
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4124367
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110745
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:407387
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398890
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3821136
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814739
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:3510173
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,374 Saniyede Yüklendi.