Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >İnternet Teknolojileri >İnternet
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: 6adımda Youtube'a gir
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı Konu6adımda Youtube'a gir

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
gamse Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 19/Ağustos/2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1275
Tesekkür: 219
Rep: 467
Mesajın Direkt Linki Konu: 6adımda Youtube'a gir
    Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:27
Türkiye'den bazı internet sitelerine erişim mahkeme kararıyla engellenmesine karşın, kullanıcılar bilgisayarlarında yaptıkları DNS ayar değişikliğinin ardından bu yasağı kaldırıyorlar. Kullanıcılar, "internet alan adı sistemi" olarak bilinen DNS ayarlarını yurtdışındaki başka bir numaraya yönlendirerek yasağın önüne geçiyor. Bilindiği gibi yasaklı olan bu sitelere yurtdışından erişimde bir sorun yok.Yasak sadece Türkiye'deki kullanıcıları ilgilendiriyor. Engellemeyi kaldıran kullanıcılar, erişim için şu adımları izliyor.

1-) Bilgisayarda "Denetim Masası" aç. "Ağ ve internet bağlantıları" bölümünde 'ağ bağlantıları'na tıkla.

2-) Açılan yeni ekranda görülen "yerel ağ bağlantıları"nın üzerine gelerek mouse'ta sağa tıkla. Kullanıcının karşısına çıkan yazılı bölümde "özellikler"e tıkla.

3-) Açılan yeni ekranda "internet iletişim kuralları (TCP/IP)" bölümünün üzerine
gelinir ve yine "özellikler" adlı bölümü işaretleyiniz.

4-) Yeni açılan pencerede "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın" yazılı bölüme gelerek, yuvarlakla işaretli yere tıklanıyor. "Yeğlenen DNS sunucusu" ve "Diğer DNS sunucusu" bölümlerindeki kutulara yeni DNS numaraları giriliyor. Üstteki kutuya "208.67.222.222", alttaki kutuya "208.67.220.220" yazılıyor. Ardından "Tamam"a tıklanıyor.

5-) "Yerel ağ bağlantıları" bölümüne geri gelerek, yine sağa tıklayınız. Açılan bölümde "Onar" bölümüne basılıyor.

6-) Bu işlemin ardından Windows, DNS ayarlarını değiştiriyor ve erişim engeli kalkıyor. Ardından yasaklı siteye ulaşılıyor.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."    Mustafa Kemal Atatürk

tesekkür edenler: sir_baracuda
gecenin_yargici Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 20/Ocak/2008
Bölüm: Sınıf Öğretmenliği
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:29
bu işe yarıyor mu denedin mi şimdi ayarlarıyla oynamayım bilgisayarın sonra internetede girmiyor denedin mi oluyor mu;)
KALiTESiNi KIR BU YELKENLERiMİN SON ŞARKIMIN SöZLERİNDEYİM
suzi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 04/Kasım/2007
Bölüm: İngilizce Öğretmenliği
Gönderilenler: 1212
Tesekkür: 276
Rep: 679
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:32
benim bi arkadaşım denemiş, youtube ve yasaklı diğer sitelere girebiliomuş ama bu sefer de normalde girebildiği siteleri açamamışConfused

Düzenleyen suzi - 22/Ocak/2008 Saat 23:32
o suyu kirletmeye kıçın yetmez
kafanı daldır zoilus,
kafanı!
martialis
gamse Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:34
Orjinalini yazan: suzi

benim bi arkadaşım denemiş, youtube ve yasaklı diğer sitelere girebiliomuş ama bu sefer de normalde girebildiği siteleri açamamışConfused
..hadi yaaErmm..vala ben denemedimm(=
"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."    Mustafa Kemal Atatürk

suzi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 04/Kasım/2007
Bölüm: İngilizce Öğretmenliği
Gönderilenler: 1212
Tesekkür: 276
Rep: 679
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:35
Orjinalini yazan: gamse

Orjinalini yazan: suzi

..hadi yaaErmm..vala ben denemedimm(=

ben de tırstım elime yüzüme bulaşır die denemedim
o suyu kirletmeye kıçın yetmez
kafanı daldır zoilus,
kafanı!
martialis
gamse Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:39
e geri ayarları düzeltilemiomukiErmm

Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:39
ben denedim olmuyo uğraşmayın boş yere olanıda kaybettim zor ayarladım eskiye
ıp gizleme programlarıyla olur bu iş
gamse Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:42
hadi yaa neseBig%20smile

Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:46
ya ben bu yasaklama işini anlamıyorum sadece türkiyede girilemiyor yani bu işler bu şekilde çözülemez başka bir yol bulmak lazım dünya izliyor zaten
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ocak/2008 Saat 23:59
Orjinalini yazan: gecenin_yargici

ya ben bu yasaklama işini anlamıyorum sadece türkiyede girilemiyor yani bu işler bu şekilde çözülemez başka bir yol bulmak lazım dünya izliyor zaten

bulalım o zaman yani koca devlet bulamaış başka yolunu biz bulalım hadi :))
arkadaşlar biraz düşünün ya neden yasak geldi , zevk mi alıyor devlet bunu bizlere yasaklamaktan ? amaç Türkiye'deki kullanıcı potansiyeliyle ticari bir kuruluş olan youtube un gözünü korkutmak , ya videoyu kaldırırsınız ya da buradki gelirlerinizden olursunuz mesajı vermek. ama sizller napıyosunuz böyle yapmakla ? adamların ekmeğin eyağ çekmiş oluyorsunuz ve devleti komik duruma düşürüyorsunuz. zaten bi olay olsa hemen protesto ederiz yok boykot çağrısı falan yaparız ki fransızlara ermeni olaylarından dolayı yapılmıştı bu çağrı bi işe de yaramadı . devlet yapıyor işte boykotu biz delmek için bin takla atıyoruz.
fazla yazmak istemiyorum biraz aklınızı başınıza alın bu video klakana kadar girmeyin şu siteye de anlasınlar gücümüzü !
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ocak/2008 Saat 00:13

o videoyu yapan hangi ülkedense onun hesabı sorulur zaten sanal ortamda

yunanlıların yaptığı şerefsizliği gördüler kendileride bu şerefsizliği yapanında yanında kalmaz daha bayağı bi söverdim ama atılmayalım şimdi
ama bilmiyorum ya sanal ortamda bu tür engellemeler
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ocak/2008 Saat 01:14
olmuyo işte birader az ince cnnturk de izledim bu konuda program vardı ahmet hakanın. bizim yasalarımız ülke dışında geçmediği için hiiç bir şey yapamıyorsun anca engelleyebiliyorsun .
bence girmeyin bir müddet şu siteye de yaptığımız boykotun bi anlamı olsun
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0424582
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0123459
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5822002
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5326187
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5221315
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5067428
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5128710
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593808
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123778
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110589
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405720
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398748
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3819579
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814620
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359768
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,500 Saniyede Yüklendi.