Sipariş Sistemi Sipariş Sistemi  Anasayfa Anasayfa >Kültür-Sanat >Sinema >Diziler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Türk Dizilerdeki Hatalar
  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuTürk Dizilerdeki Hatalar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
olgi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Emekli Yönetici

K.Tarihi: 24/Mart/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1003
Tesekkür: 358
Rep: 787
Mesajın Direkt Linki Konu: Türk Dizilerdeki Hatalar
    Gönderim Zamanı: 16/Ocak/2008 Saat 23:07

TELEVİZYON DİZİLERİNDE BÖLÜMLER ÇOĞU ZAMAN YAYIN GÜNÜ TESLİM EDİLİYOR. HAL BÖYLE OLUNCA BİR ÇOK DİZİDE DE ÇEKİM SIRASINDA HATALAR YAŞANIYOR. İŞTE O HATALAR…

BIÇAK SIRTI’NDA MURAT’IN ÖĞRETMENİNİ İFTARA DAVET ETTİLER. İFTAR VAKTİ HAVA GAYET AYDINLIKTI. HAYDİ DİYELİM Kİ AYDINLIK OLABİLİR. PEKİ YA İFTARDAN SONRA ORHAN BEY ÖĞRETMENİ EVE BIRAKIRKEN HAVA NASIL HÂLÂ AYDINLIK OLABİLİYOR?

BIÇAK SIRTI DİZİSİNİN İLK BÖLÜMÜNDE DEDE İLE TORUN TAVLA OYNUYOR. DEDE ZAR ATIYOR VE KIRIK PULUNU İÇERİ SOKAMIYOR. O SIRADA EVİN HİZMETLİSİ BAYAN GELİYOR VE DEDE TEKRAR ZAR ATIYOR. ZAR SIRASI RAKİBİNDE OLMASINA RAĞMEN HİLE YAPIYOR HERHALDE!

BİNBİR GECE’DE BENNU’NUN EVİNDEKİ İLK SAHNEDE MUM, SEHPA İLE KANEPE ARASINA DÜŞÜYOR VE ORASI YANMAYA BAŞLIYOR. BENNU KENDİNE GELDİĞİNDE İSE KANEPENİN ÇEVRESİ HARİÇ, ODANIN HER YERİ ALEV ALMIŞ DURUMDA!..

KÖPRÜ DİZİSİNDE KOMUTAN, ASKERLE KONUŞTUKTAN SONRA EMİR VERİYOR. KAFASINDA KEP BULUNAN ASKER İSE BAŞ SELAMI VEREREK BAŞINI EĞİP UZAKLAŞIYOR. ASKERİ KURALDIR, KAFADA KEP VARKEN KESİNLİKLE EL İLE SELAM VERİLİR. BAŞ SELAMI BİNA İÇLERİNDE YA DA KEPSİZKEN VERİLİR.

KÖPRÜ DİZİSİNDE ORMANCI VURULDUĞUNDA VALİNİN HANIMI SİLAH SESİNİ DUYABİLECEK KADAR YAKINSA, ORMAN YANGININI NASIL FARK EDEMEDİ? GELEN O KADAR İTFAİYE VE POLİS ARACININ SİRENİNİ DE Mİ DUYMADI?

MENEKŞE İLE HALİL DİZİSİNİN 3. BÖLÜMÜNDE, AĞABEYİ VE KOCASI TARAFINDAN MENEKŞE’NİN ELLERİ VE AĞZI BAĞLANIYOR. YALNIZ ÇOK GARİPTİR, MENEKŞE’NİN ELLERİ ARKADAN DEĞİL DE ÖNDEN BAĞLANIYOR. DOLAYISI İLE ELLERİ RAHATÇA HAREKET ETTİĞİNE GÖRE AĞZINDAKİ BEZ PARÇASINI ÇIKARIP, NEDEN YARDIM İSTEMİYOR

MENEKŞE İLE HALİL DİZİSİNDE MENEKŞE’NİN DIŞ HATLAR TERMİNALİNDEN ÇIKIŞINI BEKLEYEN AĞABEYİ İLE KOCASININ OLDUĞU SAHNEDE ARKADAKİ 5-10 KİŞİLİK TAYFA “EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER” TEZAHÜRATLARI YAPIYORLARDI. DIŞ HATLAR ÇIKIŞI VE “EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER!..”

MENEKŞE İLE HALİL’DE HALİL, İSTİKLAL CADDESİ’NDEN CAN HAVLİYLE KOŞUYOR VE İKİ DAKİKA İÇİNDE KENDİNİ BİRDENBİRE SULTANAHMET’TEKİ SUNSHİNE HOTEL’İN ÖNÜNDE BULUYOR. EĞER IŞINLANMADIYSA, BU NASIL OLUYOR?

EZO GELİN DİZİSİNDE TOP PATLAYIP EZAN OKUNDUKTAN SONRA İFTAR YAPIYORLAR. OYSA Kİ PENCEREDEN GİREN ÖĞLE IŞIĞI SOFRAYI AYDINLATIYOR

İKİ AİLE DİZİSİNDE OĞUZ, KIZI CEREN’İN DİZ ÜSTÜ BİLGİSAYARI YARDIMIYLA İSTANBUL’DAKİ ŞİRKETİ İLE TOPLANTI YAPACAĞINI SÖYLÜYOR. HATTA “LAP TOP’UNU İYİ Kİ GETİRMİŞSİN” DİYOR. AMA OĞUZ ODADA İŞYERİNDEKİLERLE İLE GÖRÜŞÜRKEN, ODADA KOCAMAN BİR MASA ÜSTÜ BİLGİSAYAR OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ!..

2. İKİ AİLE DİZİSİNİN FRAGMANINDA, ADLİYE KORİDORUNDA BOŞANMAK ÜZERE BEKLEYEN BİR ÇİFT VE ONLARIN AVUKATLARI GÖRÜNÜR. ANCAK AVUKATLARIN ÜZERİNDEKİ CÜBBELER AVUKAT CÜBBESİ DEĞİL CEZA HAKİMİNİN GİYDİĞİ CÜBBELERDENDİR. HAKİM ÇİFTLERİ BOŞARKEN "TÜRK MEDENİ KANUNUNUN BANA VERDİĞİ YETKİYE GÖRE.." DER, ANCAK BU CÜMLE NİKAH MEMURUNUN NİKAH KIYARKEN SARFETTİĞİ CÜMLEDİR. BOŞANMA HAKİMİ İSE SADECE "GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ" DİYEREK KARARINI VERİR.

ERKAN PETEKKAYA İLE ARZUM ONANIN BAŞROLLERDE OYNADIĞI SESSİZ FIRTINA DİZİSİNDE SÜREKLİ OLARAK TELEFONLAR DİNLENİYOR, EVLERE DİNLEYİCİ YERLEŞTİRİLİYOR. CMK MADDE 135'E GÖRE TELEFON DİNLEME MAHKEME KARARIYLA EN ÇOK ÜÇ AY İÇİN YAPILABİLİYOR, GEREKİRSE BİR ÜÇ AY DAHA UZATILABİLİYOR. AMA DİZİDE MAHKEME KARARINA İHTİYAÇ DUYMADAN HA BİRE TELEFON DİNLENİYOR.
BENDEN BABA OLMAZ DİZİSİNDE SONER’İN 10 YIL ÖNCE EŞİNE HEDİYE ETTİĞİ PARFÜM (MARKASI BİZDE SAKLI) PİYASAYA ÇIKALI HENÜZ 2 YA DA 3 SENE OLDU! (İSİMSİZ) MENEKŞE İLE HALİL DİZİSİNDE MENEKŞE, AĞABEYİ VE KOCASI TARAFINDAN İSTİKLAL CADDESİ’NDE GÜPEGÜNDÜZ DAKİKALARCA DÖVÜLEREK, ZORLA GÖTÜRÜLÜYOR AMA ORTALIKTA BİR TANE BİLE POLİS YOK!

HATIRLA SEVGİLİ’DE RÜYA 1961’DE DOĞMUŞTU. DİZİ ŞİMDİLERDE 1969’U ANLATIYOR. ANCAK RÜYA HALA AHMET İLE YASEMİN’İN 1966’DAKİ TREN YOLCULUĞUNDA KARŞILAŞTIĞI GÜNKÜ GİBİ. ARTIK YENİ BİR RÜYA GEREKMİYOR MU?

ELVEDA RUMELİ DİZİSİ SÖZDE 1896’NIN RAMAZAN AYINDA GEÇİYOR. GÜNLÜK GÜNEŞLİK HAVADAN VE KARAKTERLERİN GİYDİĞİ KIYAFETLERDEN ANLADIĞIMIZ KADARIYLA YAZ YA DA BAHAR AYLARI. ANCAK O YILIN RAMAZAN AYI OCAK VE ŞUBAT AYINI KAPSIYOR. O TARİHTE MAKEDONYA’DA DAĞ-TEPENİN KARLA KAPLI OLMASI GEREKİRDİ

Düzenleyen olgi - 16/Ocak/2008 Saat 23:11
_silmarwen_ Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 26/Kasım/2007
Bölüm: İktisat
Gönderilenler: 563
Tesekkür: 94
Rep: 264
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ocak/2008 Saat 23:17
ehuehauh harbiden çok saçma sapan hatalar yaa insanı s***k yerine koyuyolar DeadLOL
jajac Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Haziran/2007
Bölüm: İngilizce Öğretmenliği
Gönderilenler: 1163
Tesekkür: 313
Rep: 769
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ocak/2008 Saat 23:28
cok vaR oyLe ya saÇma sapaN kurguLar ayrıntıları düşünemiolaR hatta bariz olan hatalarda oluo ee bu kadar abartılırsa dizi olayı hergün her kanalda 3 dizi olcaĞı budur yani ://..
..LiFe in A caRtOon moTion..
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ocak/2008 Saat 00:10
iyi de sonuncusu o kadar da saçma bi hata değilmiş bence ??
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
dont_pain Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 2971
Tesekkür: 393
Rep: 826
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 19:32
ayrıca bide şey var; kavak yellerinde aslı, deniz ve mine aynı sınıftaydılar ama biri tıp, biri siyaset bilimi, biri de yabancı dil kazandı...

aynı sınıfta 3 farklı bölüm mü okutuyolardı yani :))
beni görsen belki anlayamazsın
içlenir gizli gizli ağlarsın
eğer ben yalnızsam yanılmışsam
elimden tut yoksa düşeceğim
yağmur beni götürecek yoksa beni.
tesekkür edenler: DeNizLiLi sir_baracuda
gilraén Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 06/Eylül/2007
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 902
Tesekkür: 44
Rep: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 20:01

tahtanin 1/3 inde fizik 1/3 inde coğrafta 1/3 de de almanca anlatiyolar ki dizinin çekimleri 60. yil anadolu lisesinde yapildi oranin almanca bölümü yok

türkçeci Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2007
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 3804
Tesekkür: 487
Rep: 1219
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 21:45
bende söliceeeemmm :D annem dizisinde karı koca konuşuolar adam dio 10 yıllık evliliğimizi çöpe mi atıosun ama kızları en az 16 :D
gözlerimizi uzaklıklar değil ki yalnız,
göze alamadığımız yakınlıklar da acıtır..
ve gözleri ancak gözler bağışlayabilir..
    haydar ergülen
mavii Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 07/Ekim/2006
Gönderilenler: 1877
Tesekkür: 310
Rep: 834
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 22:14
oooo AZİZ NESİN'in meşhur sözü aklıma düşüyor...

halkı  yeterince  ...... yerine koydukları yeter bence...
halk koyun misali...
hatalıda olsa seyrettiriyorlar...
halnuki  fazla izlenme kaliteyi arttırması gerekir bunlar ise ha bire kalite düşürüyorlar...
yazıkkkk...
YA ÖZGÜR YAŞAYACAĞIZ
YA DA BU YAŞAMI YAŞANMAMIŞ SAYACAĞIZ!!!!!

^^Ay doğup şafak atmada sandım meğer yariin düğmeleri çözülmüş^^(KARAC'OĞLAN)
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 23:43
Orjinalini yazan: türkçeci

bende söliceeeemmm :D annem dizisinde karı koca konuşuolar adam dio 10 yıllık evliliğimizi çöpe mi atıosun ama kızları en az 16 :D

ne var bunda türkçeci  olamaz mı ?

biraz medeni olun cnm yoksa tükürürüm ben böyle medeniyetin içine mi diyosun ?Big%20smile
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Şubat/2008 Saat 23:45
Orjinalini yazan: dont_pain

ayrıca bide şey var; kavak yellerinde aslı, deniz ve mine aynı sınıftaydılar ama biri tıp, biri siyaset bilimi, biri de yabancı dil kazandı...

aynı sınıfta 3 farklı bölüm mü okutuyolardı yani :))

gerçekten öyle mi yaa  , çok a...lca olmuş o zman hiç mi lise okumadılar bunlar Big%20smile
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0422908
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:0121781
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5820321
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak, 12 Yıldır ADALET Arıyor!..DEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5324348
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak,400 Sayfalık Şiirlerine Destek BekliyDEÜden HaberlerREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:5219686
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:5062444
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:5127048
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın YOU PUT ON Them ALL OF WINTER WEATHER LONGERÜniversitemizweinneamy02/Kasım/2017-14:593752
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tenis kursu_Duyurularninest12306/Temmuz/2017-02:4123608
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:4110530
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın tijen erdutDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:405623
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın sevda demirbilek hoca hakkında bilgiiiiDEU İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesininest12306/Temmuz/2017-02:398689
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın debis ve devamsızlıkDEU YDYninest12306/Temmuz/2017-02:3819500
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:3814554
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:359660
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,391 Saniyede Yüklendi.